18:07 18 نوامبر 2019
نیویورک‌ تایمز: بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است

نیویورک‌ تایمز: بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است

© AP Photo / Cliff Owen
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

روزنامه امریکایی نوشت که سازمان های اطلاعاتی امریکا به این اعتقاد رسیده اند که بن سلمان مسئول قتل روزنامه نگار منتقد سعودی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل تسنیم، روزنامه امریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که سازمان های اطلاعاتی امریکا به این اعتقاد رسیده اند که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان مسئول قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی بوده و در این باره دلایل فزاینده‌ای وجود دارد.


از سوی دیگر رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، به روزنامه واشنگتن پست گفت که مقامات ارشد دولت ترامپ به این نتیجه رسیدند که عربستان خاشقجی را کشته است.
همچنان روزنامه واشنگتن پست نوشت که کاخ سفید و عربستان در تلاش استند کشته شدن خاشقجی را به گونه‌ای تفسیر کنند که طی آن بن سلمان از این مهلکه نجات یابد.
جمال خاشقجی، مفسر روزنامه Washington Post است که از سال 2017میلادی در ایالات متحده امریکا زندگی می‌کند.
وی 2 اکتوبر سال راون پس از داخل شدن به قونسلگری عربستان سعودی در استانبول ناپدید شد. نامزاد خاشقجی می‌گوید که کارمندان قونسلگری وی را برای تهیه مدارک به آنجا دعوت کرده بودند.
به گفته وی جمال خاشقجی به تنهایی وارد ساختمان قونسلگری شد. پس از 5 ساعت انتظار یکی از کارمندان قونسلگری عربستان سعودی در استانبول به وی گفت که خاشقجی رفته است و ضرور نیست منتظر او باشید.

مرتبط:

حق‌ السکوت 100 میلیون دالری سعودی ها به امریکا پس از قتل خاشقجی
جزئیات هولناک در مورد شکنجه و بریدن انگشتان خاشقجی
قصابی خاشقجی با نوای موسیقی در کنسولگری عربستان
‌تمامی مظنونان به قتل خاشقجی با بن سلمان در ارتباط بودند
استقبال امریکا از اشتراک عربستان سعودی در بررسی قضیه خاشقجی
کشف شواهد جدید از قتل جمال خاشقجی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر