11:19 23 جولای 2019
غور

حمله گسترده طالبان بر مراکز رای دهی در ولایت غور

© Sputnik /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مقامات محلی افغانستان از حمله طالبان به شماری از مراکز رای گیری در ولایت غور این کشور همزمان با آغاز انتخابات پارلمانی افغانستان خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس خبر ها از رسانه های افغانستان، طالبان مسلح صبح امروز همزمان با آغاز رای دهی در روند انتخابات پارلمانی، حملات گسترده‌‌ای را بر مراکز رای دهی در ولایت غور آغاز کرده اند.

عبدالحمید ناطقی عضو شورای ولایتی ولایت غوربه خبرنگاران گفت که طالبان مسلح حملات گسترده ای را بر مراکز رای دهی در مرکز این ولایت و ولسوالی تولک، پسابند، دولت‌یار و برخی قسمت های لعل آغاز کرده اند.

آقای ناطقی گفت: "هم اکنون جنگ و درگیری در مناطق یاد شده جریان دارد و در برخی مناطق مردم بخاطر دفاع از مراکز رای دهی در حمایت نیروهای برخواسته اند."

این عضو شورای ولایتی غور تاکید کرد که در نتیجه این درگیری، روند رای دهی در برخی مراکز رای‌دهی ولایت غور متوقف شده ولی در برخی مراکز دیگر همچنان ادامه دارد.

به گفته او، شمار نیروهای امنیتی که برای تامین امنیت مراکز رای دهی موظف شده اندک اند و به همین خاطر مردم خود در دفاع از مراکز رای دهی برخواسته اند.

او از مقام های مرکزی خواست تا برای کنترل درگیری‌ها نیروهای امنیتی محلی ولایت غور را حمایت کنند تا مردم این ولایت از حق رای خود محروم نشوند.

این در حالی است که همزمان با آغاز روند رای دهی در انتخابات امروز، چندین راکت بر شهر قندوز نیز شلیک شده است گفته می شود روند رای دهی را در این ولایت مختل کرده است.

تاهنوز مقام‌های امنیتی در این دو ولایت و نهادهای امنیتی در این باره ابراز نظری نکرده اند.

اما سخنگوی وزارت امور داخله و وزارت دفاع ملی، صبح امروز در یک نشست خبری مشترک در کابل از تامین امنیت انتخابات به مردم اطمینان داده و گفتند که 70 هزار نیروی امنیتی برای تامین امنیت انتخابات گماشته شده اند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر