07:06 23 جولای 2019
حمایت اتحادیه کشورهای عربی از عربستان در پرونده خاشقجی

حمایت اتحادیه کشورهای عربی از عربستان در پرونده خاشقجی

© AFP 2019 / Ozan Kose
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

اتحادیه کشورهای عربی بر رد سیاسی شدن پرونده روزنامه‌نگار منتقد سعودی تاکید کرده وهمچنان از تحقیقات عربستان سعودی برای مشخص شدن حقایق پرونده خاشقجی استقبال می‌کند.

به گزراش اسپوتنیک، اتحادیه کشورهای عربی با اعلام حمایت از عربستان سعودی، بر رد سیاسی شدن پرونده جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی تاکند کرد.


عربستان سعودی در بیانه‌ای که صبح روز شبنه منشتر کرد، کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی داخل قنسولگری این کشور در استانبول را تایید کرد. دادستان کل عربستان در بیانیه‌ای صبح شنبه مدعی شد خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر داخل ساختمان قنسولگری به‌قتل رسیده و 18 شهروند سعودی در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.
جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی مقیم امریکا که برای واشنگتن پست کار می‌کرد، 2 سپتامبر برای کارهای مربوط به اسنادش وارد قنسولگری عربستان در استانبول شده و به‌گفته نامزدش که منتظر او بوده، دیگر از ساختمان بیرون نیامد.
مقامات سعودی پیش از این ادعا کرده‌ بودند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59 ساله از قنسولگری خارج شده است، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به‌ قتل رسیدن و تکه تکه شدن جسد او در قنسولگری عربستان منتشر کرده‌اند.

مرتبط:

انجمن روزنامه‌نگاران ترک و عرب: عربستان مسئول قتل خاشقجی است
اعتراف عربستان به قتل خاشقجی
بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است
ملک سلمان مدیریت قضیه خاشقجی را بدست گرفت
سران عربستان: یکی از مشاوران بن سلمان مقصر قتل خاشقجی است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر