07:31 23 جولای 2019
نگهبانی خانم خاشقجی توسط امنیت ترکیه

نگهبانی خانم خاشقجی توسط امنیت ترکیه

© AFP 2019 / Ozan Kose
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

خانم خاشقجی پس از این توسط نیروهای خاص دولتی ترکیه نگهبانی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از حریت، مقام های ترکیه روز یکشنبه اعلام نمودند، که مقام های ترکیه با استفاده از نیروهای امنیتی خود از خانم روزنامه نگار مخالف سعودی جمال خاشقجی نگهبانی می کنند. 

لازم به ذکر است، که نامزد ترکی این روزنامه نگار سعودی (خانم خدیجه چنگیز)، توسط کارمندان کارکنان اداره امنیت استانبول به صورت شبانه روزی نگهبانی خواهد شد. 
خاشقجی روزنامه نگار سعودی پس از انتصاب محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد پادشاه، اقدامات مقامات سعودی را مورد انتقاد قرار داد.

جمال خاشقجی نویسنده و روزنامه نگار 59ساله سعودی روز سه‌شنبه (دوم اکتوبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان سعودی مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. از سوی دیگر، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پولیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکه الجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌ است، که مقام‌های ترکیه تکه‌ تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند.

 

مرتبط:

اردوغان: جزئیات پرونده خاشقجی باید روشن شود
وزیر خارجه سعودی: نمی‌دانم که خاشقجی چگونه کشته شد و جسدش کجاست
حمایت اتحادیه کشورهای عربی از عربستان در پرونده خاشقجی
انجمن روزنامه‌نگاران ترک و عرب: عربستان مسئول قتل خاشقجی است
اعتراف عربستان به قتل خاشقجی
بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است
ملک سلمان مدیریت قضیه خاشقجی را بدست گرفت
سران عربستان: یکی از مشاوران بن سلمان مقصر قتل خاشقجی است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر