21:55 21 جولای 2019
ترکیه: قتل روزنامه نگار سعودی از پیش برنامه ریزی شده بود

ترکیه: قتل روزنامه نگار سعودی از پیش برنامه ریزی شده بود

© AFP 2019 / Ozan Kose
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مقامات ترکی جزئیات جدید قضیه قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی را ارائه نمودند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی Haberturk، عمر چیلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه اعلام کرد که قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در قونسلگری کشورش در شهر استانبول از پیش برنامه ریزی شده بود.

عمر چیلیک: «تاکنون جهان شاهد چنین حادثه نبود که شخصی که، بسیاری از ما با او آشنا بودیم، در قونسلگری یکی از کشورها با چنین سرنوشتی مواجه شود. ما شاهد رویدادی هستیم که بطور خونسردانه برنامه ریزی شده بود و تلاش شد تا پنهان بماند.»

وی افزود که ترکیه تحقیقات مستقل خود را درباره قتل خاشقجی ادامه میدهد و روشن کردن حقیقت در قضیه خاشقجی را وجیبه خود میداند.

آقای چیلیک از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد و افزود که پیش از اعلام نتایج تحقیقات از سوی لوی څارنوالی ترکیه، حق ندارد جزئیات بیشتر ارائه نمایند.

در عین حال وی هرگونه اتهامات مبنی بر اینکه گویا انقره و ریاض در مورد تحقیقات قضیه قتل خاشقجی معامله یا توافق نموده اند، را رد کرد و آنها را«غیر اخلاقی» عنوان کرد.

یادآوری میکنیم، جمال خاشقجی، مفسر روزنامه Washington Post است که از سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده زندگی میکند.

وی ۲ اکتوبر سال راون پس از داخل شدن به قونسلگری عربستان سعودی در استانبول ناپدید شد. نامزاد خاشقجی میگوید که کارمندان قونسلگری وی را برای تهیه مدارک به آنجا دعوت کرده بودند. 

به گفته وی، جمال خاشقجی به تنهایی وارد ساختمان قونسلگری شد. پس از ۵ ساعت انتظار یکی از کارمندان قونسلگری عربستان سعودی در استانبول به وی گفت که خاشقجی رفته است و ضرور نیست منتظر او باشید.

 

مرتبط:

دلیل قتل خاشقجی افشا شد
اردوغان: جزئیات پرونده خاشقجی باید روشن شود
وزیر خارجه سعودی: نمی‌دانم که خاشقجی چگونه کشته شد و جسدش کجاست
حمایت اتحادیه کشورهای عربی از عربستان در پرونده خاشقجی
انجمن روزنامه‌نگاران ترک و عرب: عربستان مسئول قتل خاشقجی است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر