22:24 21 جولای 2019
قتل خاشقجی و تاثیر آن بالای روابط ترکیه و عربستان سعودی

قتل خاشقجی و تاثیر آن بالای روابط ترکیه و عربستان سعودی

© Sputnik / Andrey Stenin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مقامات ترکی میگویند که انقره نمیخواهد که قضیه قتل خاشقجی روابط ترکیه و عربستان سعودی را متاثر سازد.

به گزارش اسپوتنیک، ابراهیم کالین سخنگوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه میگوید که انقره نمیخواهد که قتل جمال خاشقجی بالای روابط ترکیه و عربستان سعودی تاثیر منفی بگذارد.

به گفته وی، ترکیه خواهان بررسی شفاف قضیه قتل خاشقجی در قونسلگری عربستان سعودی در استانبول میباشد و تمام حقایق را با مردم در میان خواهد گذاشت.

کالین: «ما باید برای بررسی تمام ابعاد این قضیه با عربستان سعودی یکجا کار کنیم. اما ما نمیخواهیم که این قضیه بالای راوبط ما با عربستان سایه افکند. عربستان سعودی کشور برادر ما است، از همین رو این پروسه با حساسیت زیاد همراه است.»

این در حالی است که پیش از این، عمر چیلیک، سخنگوی حزب حاکم ترکیه گفته بود که قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در قونسلگری کشورش در استانبول از پیش به طور خونسردانه برنامه ریزی شده بود.

از سوی دیگر جیرد کوشنیر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که تمام جهانیان قضیه قتل جمال خاشقجی، را تعقیب میکنند، بنابراین توصیه امریکا به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی این است که قضیه خاشقجی را به طور شفاف پیگیری نماید.

یادآوری میکنیم، جمال خاشقجی، مفسر روزنامه Washington Post است که از سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده زندگی میکند. وی ۲ اکتوبر سال راون پس از داخل شدن به قونسلگری عربستان سعودی در استانبول ناپدید شد.

چندی پیش مقامات سعودی اعلام کردند که خاشقجی در نتیجه درگیری در قونسلگری این کشور در استانبول کشته شده است.

مرتبط:

توصیه امریکا به ولیعهد عربستان سعودی در پیوند به قضیه قتل خاشقجی
دلیل قتل خاشقجی افشا شد
نگهبانی خانم خاشقجی توسط امنیت ترکیه
اردوغان: جزئیات پرونده خاشقجی باید روشن شود
وزیر خارجه سعودی: نمی‌دانم که خاشقجی چگونه کشته شد و جسدش کجاست
حمایت اتحادیه کشورهای عربی از عربستان در پرونده خاشقجی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر