21:25 21 جولای 2019
وزیر خارجه پیشین چک خواستار بیرون شدن نیروهای کشورش از افغانستان شد

وزیر خارجه پیشین چک خواستار بیرون شدن نیروهای کشورش از افغانستان شد

© AFP 2019 / Michal Cizek
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

وزیر امور خارجه پیشین و رئیس کنونی کمیته امور خارجه اتاق های بازرگانی (مجلس نمایندگان) حزب جمهوریخواه چک خواستار بیرون شدن نیروهای کشورش از افغانستان شد.

به گزارش اسپوتنیک، لوبومیر زاورالیک وزیر امور خارجه پیشین و رئیس کنونی کمیته امور خارجه اتاق های بازرگانی (مجلس نمایندگان) حزب جمهوریخواه چک خواستار بیرون شدن نیروهای کشورش که در ماموریت غیر نظامی «پشتیبانی قاطع» ناتو سهم دارند، از افغانستان شد.

او گفت:- "ما باید افغانستان را ترک کنیم". "ما باید راهی برای انجام این کار پیدا کنیم."

لوبومیر زاورالیک همچنان ابراز نگرانی خود را درباره افزایش تلفات سربازان چک در افغانستان ابراز داشت.

او گفت: به گفته وزارت دفاع 14 سرباز چک در این کشور کشته شده اند. آخرین آنها روز چهارشنبه در پایگاه نظامی شیندند در ولایت هرات توسط یک سرباز افغانستان که پیوند با گروه تروریستی طالبان داشت، کشته شد.

او گفت: من نمی خواهم دوباره مردگان را ببینم.

او افزود: ناتو در افغانستان موقعیت اش را از دست می دهد.

پیش از این، وزیر خارجه چک در دسمبر 2017 زمانی که این پست را ترک می کرد گفته بود، که وضعیت رو به بهبود نیست، ما (ناتو) توانایی ساخت نیروهای مسلح افغانستان را نداریم، با این تلاش ها ما منابع زیادی را از دست می دهیم. این یک اشتباه بود که به افغانستان وارد شدیم و این مانند اشتباهی بود که در جنگ عراق اتفاق افتاد.

یادآوری می کنیم، که گروه تروریستی طالبان با تصمیم دادگاه عالی فدراسیون روسیه از 14 فیبروری 2003 به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شد و فعالیت این گروه در روسیه ممنوع است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر