18:28 12 نوامبر 2019
افشای یک راز در  دیدار پسر خاشقچی با ولیعهد و شاه عربستان + تصاویر

افشای یک راز در دیدار پسر خاشقچی با ولیعهد و شاه عربستان + تصاویر

© AP Photo / Hassan Ammar
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

خبرگزاری رسمی عربستان تصاویری را از اعضای خانواده جمال خاشقچی که به دیدار ملک سلمان و ولعیهد سعودی در کاخ الیمامه در ریاض رفته اند، منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک،ملک سلمان، سهیل بن احمد خاشقچی و صلاح بن جمال خاشقچی را به حضور پذیرفت و کشته شدن جمال خاشقچی را به آن ها تسلیت گفت.
تصاویر منتشره نشان می دهد که لباس های یکی از اعضای خانواده خاشقچی ، اتو شده نیست یا دست کم برای دیدار با ملک سلمان شاه سعودی مناسب نیست. 

به گفته فعالان شبکه های اجتماعی، به نظر می رسد که سرویس های امنیتی سعودی به سرعت خانواده خاشقچی را فرا خوانده اند تا با هدف کاستن از فشارها بر عربستان سعودی، با آن ها عکس بگیرند.
برخی شواهد و رفتارها نشان می دهد که صلاح پسر جمال خاشقچی به زور به دیدار با شاه و ولیعهد سعودی آمده است:
در تصاویر نگاه های ولیعهد سعودی غیرطبیعی به نظر می رسد و نشان دهنده ترس و ناآرامی وی است.
دست دادن بن سلمان و پسر خاشقچی با هم دوستانه نیست و فقط در حد لمس کردن دستان هم است.
نگاه های آن ها به هم دقیقاً نگاه قاتل و پسر مقتول است. 

در احساسی که در ارتباط بین بن سلمان و پسر جمال وجود دارد، اثری از صمیمیت و یا دیدار برای عرض تسلیت مشاهده نمی شود.
یادآوری می کنیم، که جمال خاشقجی نویسنده 59 ساله سعودی روز سه‌شنبه (دوم اکتوبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان مدعی شد که وی از سفارت بیرون شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد زیر تعقیب بن سلمان قرار داشت.  

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان بیرون نشده‌است. در روزهای آینده منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی نخستین پولیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکه الجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر