03:23 20 جون 2019
تهدیدات تروریستی شمال افغانستان؛ محور بحث نشست سازمان‌های استخباراتی منطقه

تهدیدات تروریستی شمال افغانستان؛ محور بحث نشست سازمان‌های استخباراتی منطقه

© AFP 2019 / Noorullah Shirzada
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سران سازمان‌های استخباراتی کشورهای مشترک المنافع در شهر آلماتی قزاقستان گردهم جمع آمده، تهدیدات تروریستی در شمال افغانستان را به بحث می‌گیرند.

به گزارش اسپوتنیک، مسوولین سازمان‌های استخباراتی کشورهای مشترک المنافع امروز (پنجشنبه، ۲۵ اکتوبر) در شهر آلماتی قزاقستان علاوه بر بحث روی تهدیدات تروریستی در شمال افغانستان، به اقدامات اضافی جهت جلوگیری از استفاده از انترنت برای اهداف تروریستی نیز توجه خواهند نمود.

مرکز روابط اجتماعی سازمان امنیت فدرال قزاقستان با نشر یک خبرنامه از برگزاری ۴۵ — مین نشست سران سازمان‌های امنیتی و استخباراتی کشورهای مشترک المنافع خبر داده، نوشته است: "توجه اصلی در این نشست به تحقق همکاری آینده سازمان‌های استخباراتی کشورهای ما در راستای مبارزه با تروریزم و جرایم سازمان‌یافته فراملی اختصاص داده خواهد شد".

در خبرنامه آمده است: "اشتراک کنندگان این نشست توسعه وضعیت عملیاتی در ولایات شمال جمهوری اسلامی افغانستان و تاثیر آن بر وضعیت امنیتی کشورهای مشترک المنافع را به بحث گرفته و همچنان اقدامات اضافی برای جلوگیری از استفاده از انترنت در فعالیت‌های تروریستی را پیشنهاد خواهند نمود".

 

مرتبط:

پشت صحنۀ چرخبال‌های حامل سلاح در شمال افغانستان چیست؟
کشته‌شدن یکی از فرماندهان طالبان در شمال افغانستان
از سر گیری كمك های هوائی نظامی برای مخالفین در شمال افغانستان
نگرانی کشورهای سازمان شانگهای از تقویت داعش در شمال افغانستان
روسیه: موجودیت القاعده در شمال افغانستان باعث نگرانی جدی می شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر