15:39 19 جون 2019
واکنش کرملین به کنترول‌شدن پهپادها در حمله بر پایگاه حمیمیم توسط امریکا

واکنش کرملین به کنترول‌شدن پهپادها در حمله بر پایگاه حمیمیم توسط امریکا

© Sputnik / Dmitriy Vinogradov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

قبل از این معاون وزیر دفاع روسیه اعلام نموده بود که پهپادهای تروریست‌ها که بر پایگاه حمیمیم حمله نمودند، به‌حالت دستی از طیارهٔ امریکایی کنترول می‌شد.

به گزارش اسپوتنیک، کرملین اطلاعات درمورد اینکه پهپادهایی که بر پایگاه حمیمیم در سوریه حمله نموده اند، از طیارهٔ اکتشافی امریکایی Poseidon-8 کنترول می‌شدند، را هشداردهنده خواند.

دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت: "هیچ کسی باید شک نداشته باشند که نتیجه‌گیری و تجزیه و تحلیل لازم توسط نظامیان ما انجام خواهند شد".

از کنترول‌شدن پهپادهای جنگجویان در حمله بر پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه توسط امریکایی‌ها، پیش از این الکساندر فومین، معاون وزیر دفاع روسیه، خبر داده بود.

وی گفت: "کنترول به حالت دستی توسط یک دهقان صورت نمی‌گیرد، بلکه طیارهٔ مجهز به تخنیک مدرن Poseidon-8 قادر به این کار است".

سخنگوی رئیس جمهور روسیه افزود که ممکن است موضوع پهپادها در سوریه در دیدار آینده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئيس جمهور ایالات متحده امریکا مورد بحث قرار بگیرد.

پنتاگون تاهنوز درمورد اعلامیهٔ وزارت دفاع روسیه مبنی بر پهپادهای جنگجویان و حمایت طیارهٔ امریکایی از آنان ابراز نظر نکرده است.    

مرتبط:

انهدام یک پهپاد دیگر توسط نیروهای روسی در پایگاه حمیمیم
هواپیمای بدون سرنشین ناشناخته شده در پایگاه هوایی حمیمیم
انهدام پهپادهای ناشناس بر فراز پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه + ویدیو
نابودی هواپیمائی بدون سرنشن در نزدیکی پایگاه هوائی حمیمیم
تدابیر امنیتی پایگاه هوایی حمیمیم تقویت شده است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر