17:20 12 نوامبر 2019
انتخابات پارلمانی در ولایت قندهار آغاز شد

انتخابات پارلمانی در ولایت قندهار آغاز شد

© AFP 2019 / Jangir
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مسوولان کمیسیون انتخابات در قندهار می‌گویند که از صبح امروز ( شنبه 5عقرب)، انتخابات پارلمانی در این ولایت آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک، کمیسیون انتخابات اعلام کرد که انتخابات پارلمانی در ولایت قندهار از صبح امروز(شنبه 5 عقرب) آغاز شده است.
انتخابات پارلمانی در افغانستان در روزهای 28 و 29 میزان برگزار شد اما انتخابات قندهار به دلیل کشته‌شدن جنرال رازق فرمانده پولیس این ولایت با یک هفته تاخیر برگزار شده است. 

کمیسیون انتخابات گفته است که بیش از 500 هزار تن در ولایت قندهار برای رای‌دهی ثبت نام کرده‌اند که می‌توانند به 173 مرکز رای‌دهی مراجعه کنند.
کمیسیون انتخابات گفته که مراکز رای‌دهی در دو ولسوالی "معروف" و "نیش" به دلیل اینکه مردم برای انتخابات ثبت نام نکرده‌اند، مسدود خواهند بود. در 14 مرکز دیگر در شش ولسوالی این ولایت به دلیل تهدیدهای امنیتی مراکز رای‌دهی باز نخواهند شد. 

نعمت الله وردک رییس کمیسیون انتخابات قندهار گفته است که تمامی آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی در قندهار گرفته شده تا مردم با مشکلات مشابه با برگزاری انتخابات در سایر ولایات مواجه نشوند.
انتخابات مجلس نمایندگان در 32 ولایت دیگر کشور به تاریخ 28 و 29 میزان در بیش از 4500 مرکز رای دهی برگزار شد.
انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی به دلایل سیاسی و امنیتی به تاخیر افتاده و احتمال دارد که این انتخابات همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر