00:44 26 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دانشمندان چینی رباتی را از فلز مایع ساخته اند که قادر به تغییر شکل می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، گروهی از پژوهشگران " دانشگاه علم و فناوری چین به سرپرستی پروفسور " سو ژوا لی شی پیانگ" ربات‌های را از فلز مایع ساخته اند که می‌توانند تغییر شکل دهند و مانند ربات فیلم مشهور "ترمیناتور"، قسمت‌های آسیب‌دیده خود را ترمیم کنند.
نخستین نمونه ربات های ساخته شده به اندازه کف دست است.پژوهشگران، این ربات را با استفاده از یک چرخ کوچک پلاستیکی، یک باتری لیتیومی و قطرات گالیم ساخته اند. 

 
به گفته پژوهشگران، آلیاژهای مایع به خاطر قابلیت هدایت جریان برق، کشش سطحی قابل کنترل و انعطاف پذیری برای ساخت ربات ها مناسب هستند.این ربات کوچک با قابلیت تغییر شکل را می توان در محیط هایی که دستیابی به آنها دشوار است و مناطق حادثه دیده به کار برد. همچنین، کاربردهای بسیاری در حوزه های نظامی و پزشکی خواهد داشت.

ربات های کوچک می توانند برای انتقال دارو به بدن و حمله به سلول های تومور مورد استفاده قرار گیرند."تانگ شیانگ"(Tang Shiyang)، از پژوهشگران دانشگاه ولونگونگ گفت: ما انتظار داریم در آینده بتوانیم ربات های نرم بیشتری ابداع کنیم که قابلیت استفاده در ماموریت های ویژه مانند عملیات جستجو و نجات را داشته باشند. از آنجا که این ربات ها، توانایی تغییر شکل دارند، می توانند به نقاطی بروند که انسان نمی تواند به آنها وارد شود.عقیده ما این است که فلزات نرم می توانند به ساخت ربات هایی که قابلیت تغییر شکل و ترمیم خود را دارند، کمک کنند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر