Jamal Khashoggi

افشای یک دلیل دیگر از قتل خاشقجی / اومی خواست راز سعودی ها دریمن را افشا کند

© AP Photo/ Hasan Jamali
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

یک رسانه انگلیسی گزارش داده است که جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی درصدد افشای اطلاعاتی بود که نشان می‌دهد ائتلاف عربستان از تسلیحات کیمیاوی در یمن استفاده کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Sunday Express؛ منابع نزدیک به جمال خاشقجی شب گذشته اعلام کردند که این روزنامه نگار سعودی قصد داشته جزئیات استفاده عربستان از تسلیحات کیمیاوی در یمن را افشا کند.
طبق گزارش منابع اطلاعاتی مستقل بریتانیا برای اولین بار سه هفته پیش از ورود خاشقجی به کنسولگری عربستان در استانبول از نقشه عربستان اطلاع داشت.
ردیابی مکالمات رد وبدل شده حاکی از آن است که دستوری از سوی یکی از اعضای حلقه سلطنتی برای ربودن خاشقجی و بازگرداندن وی به عربستان صادر شده بود. 


البته طبق گفته این منابع اطلاعاتی دستور فوق مستقیما از سوی بن سلمان صادر نشده و مشخص نیست که آیا او از این نقشه اطلاع داشته یا نه.
به گفته منابع با وجود این نقشه، در صورت افشاگری های خاشقجی، امکان اجرای سناریوهای دیگری نیز علیه وی، وجود داشت.
جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی که از سال 2017 میلادی در ایالات متحده امریکا زندگی و به حیث مرورگر در روزنامۀ واشنگتن پست کار می‌کرد، وی 2 اکتوبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد.
رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتوبر گزارش دادند، جمال خاشقجی در جریان نزاع با کارمندان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می‌ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مجرمان را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر