18:56 20 جولای 2019
احتمال وقوع جنگ داخلی در امریکا را

احتمال وقوع جنگ داخلی در امریکا

© AFP 2019 / Timothy A. Clary
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21

مورخان غربی اعلام نمودند که ایالات متحده امریکا با خطر درگیری جنگ داخلی مواجه می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه The Sunday Times نیل فرگوسن مورخ و استاد بریتانیایی در دانشگاه هاروارد؛ گفت: انتخابات ریاست جمهوری بعدی ایالات متحده امریکا ممکن است به طور نهایی شرایط را برای درگیری جنگ داخلی در آنکشور فراهم کند.
دانشمند معتقد است اخیرا، تناقضات داخلی و " درگیری های فرهنگی در ایالات متحده امریکا شدت گرفته است. در بخش اینترنت امریکایی، مدتهاست که نوعی جنگ فرهنگی آغاز شده و با نزدیک شدن انتخابات میان دوره ای برای کنگره، این تناقضات بیشترفاش شدند.
این کارشناس مسائل تاریخی می گوید که انتقاد سیاستمداران برجسته مانند " بارک اوباما" و هیلاری کلینتون" می تواند به مانند یک بمب برای درگیری جنگ داخلی و پیشگویی ها در مورد آن را فراهم کند.
امیلی ویلن نامزد علم تاریخ از دانشگاه تگزاس در مقاله ای برای نشریه Task&Purpose جنگ داخلی در لبنان و ایالات متحده امریکا را با هم مقایسه؛ و به این موضوع اشاره نموده که جوناتان رندال در زمان خود به آن توجه نکرده بود.
وی نوشت:« وجوه مشترک میان لبنان در سال 1975 و ایالات متحده در سال 2018 مشترک وجود دارد. ویلن معتقد است که امریکا از سوی متحدان قدرتمند و نامطئنی حمایت می شود که دارای منافع ویژه برای خود هستند و در عمل همانند «دولت کاریکاتور و ناموثر» هستند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر