14:13 20 سپتمبر 2019
جسد خاشقجی کجاست ؟ دادستان عربستان از افشای مکان جسد خاشقجی انکار کرد.

جسد خاشقجی کجاست ؟ دادستان عربستان از افشای مکان جسد خاشقجی انکار کرد.

© AP Photo/ Hasan Jamali
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک منبع وابسته به دادستانی ترکیه اعلام کرد که دادستان سعودی درباره مکان جسد خاشقجی توضیحی نداده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه Hurriyet، یک منبع وابسته به دادستانی ترکیه اعلام کرد که؛ سعود بن عبدالله بن مبارک المعجب به سئوالات درباره مکان جسد جمال خاشقجی جواب نمی دهد.
این منبع بیان کرد: توضیحاتی که ما دریافت کردیم به روند تحقیق کمکی نمی کند و چیزی نمی افزاید.
وی افزود: اظهارات 18 فرد بازداشت شده درعربستان در پی ماجرای ترور خاشقچی که از سوی دادستان کل این کشور ارایه شد، هیچ چیز جدیدی بر تحقیقات مربوط به این پرونده نمی افزاید.
منبع مذکور افزود: نشست امروز با دادستان عربستان مثبت نبود. 


شایان ذکر است که دادستان عربستان برای روند تحقیقات مربوط به قتل خاشقجی وارد استانبول شده بود.
رجب طیب اردوغان؛ رئيس جمهور ترکيه، بارها از مقامات سعودي خواسته است تااطلاعات مربوط به محل نگهداری جسد خاشقجی را افشا کنند.
این منبع گفت که دادستان کل عربستان به پرسش های مربوط به مکان جسد خاشقجی یا هویت فرد محلی همکاری کننده درباره قتل این روزنامه نگار و یا تحویل افراد تحت تعقیب در این ماجرا به ترکیه پاسخی نداده است.
جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی که از سال 2017 میلادی در ایالات متحده امریکا زندگی و به حیث مرورگر در روزنامۀ واشنگتن پست کار می‌کرد، وی 2 اکتوبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتوبر گزارش دادند، جمال خاشقجی در جریان نزاع با کارمندان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می‌ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مجرمان را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر