20:50 25 اگست 2019
گذشت امریکا به کوریائی جنوبی

گذشت امریکا به کوریائی جنوبی در خرید نفت ایران

© AFP 2019 / Jim Watson
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

کوریائی جنوبی در مجموع با امریکا به توافق رسیده و پس از آغاز موج دوم تحریم های امریکا به خرید نفت ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری بلومبرگ با استناد به منابعی در محافل دولتی کوریا جنوبی گزارش داده است.

یادآور می شود تقریباً همه خریداران نفت ایران به اشکال گوناگون در حال مذاکرات با امریکا برای گرفتن معافی از اجرای تحریم ها علیه ایران هستند، اما احتمال این وجود دارد که شرایط قراردادهای این کشور ها با جمهوری اسلامی تغییر کرده یا این قرارداد ها اصلاً بر هم بخورند.
چندی قبل یک روزنامه هندی به نقل از مقامات آگاه این کشور اعلام کرده است که امریکا با معافیت دهلی نو از اجرای تحریم‌های ایران موافقت کرده است.
منابع آگاه اعلام کردند: پس از آنکه هند تصمیم گرفت تا واردات نفت از ایران را در سال مالی 2018-2019 میلادی به یک سوم کاهش دهد، امریکا با درخواست دهلی نو برای معاف شدن از تحریم های جدید نفتی ایران موافقت کرده است.بر اساس این گزارش، یک مقام رسمی هندی قرار است طی روزهای آینده رسما این مطلب را اعلام کند.
امریکا قصد دارد از 4 نوامبر یعنی 13 آبان ماه تحریم های جدیدی را علیه صنعت نفت ایران اعمال کند. به زعم مقام های آمریکایی تحریم های جدید با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران خواهد بود.
بر اساس تحریم های جدید، هر کشور یا شرکتی که بدون موافقت و اجازه امریکا اقدام به همکاری تجارتی با ایران کند، با تحریم های امریکا روبرو خواهد شد و دسترسی آن به سیستم مالی امریکا قطع می شود. امریکا اعلام کرده است که حاضر است برای کشورهای که واردات نفت از ایران را به طور چشمگیری کاهش دهند، معافیت هایی را در نظر بگیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر