11:35 19 اپریل 2019
شروط همکاری سوریه با فرستاده جدید سازمان ملل به این کشور

شروط همکاری سوریه با فرستاده جدید سازمان ملل به این کشور

© AP Photo / Hassan Ammar
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

معاون وزیر خارجه سوریه اعلام گفته است که دمشق همان‌گونه که با دو فرستاده قبلی سازمان ملل همکاری کرد، با فرستاده جدید نیز به شرط اینکه از شیوه‌های قبلی دست بردارد، همکاری خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Al-Watan، فیصل مقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه اضهار کرد: دمشق همان‌گونه که با دو فرستاده ویژه‌ قبلی سازمان ملل متحد به سوریه همکاری کرد، اکنون با گایر پدرسن، فرستاده جدید نیز به شرط اینکه از شیوه‌های قبلی دوری، تمایل خود به تحقق تمامیت ارضی و وحدت در سوریه را اعلام کرده و از تروریست‌ها حمایت نکند و نیز مدافع ارزش‌های عالی ذکر شده در منشور سازمان ملل متحد از جمله آزادی ملت‌ها باشد، همکاری خواهد کرد.


آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد چهارشنبه گذشته اعلام کرد: گایر پدرسن به جای استفان دی‌میستورا به عنوان فرستاده جدید این سازمان به سوریه منصوب شد.
پدرسن پیش از این در پست‌های دیپلماتیک متعددی فعالیت داشته که آخرین آنها سفیر ناروی در چین از سال 2017 و همچنین او نماینده دائم کشورش در سازمان ملل از سال 2012 تا 2017 بوده است.
همچنین این دیپلمات ناوری در سال‌های 2007 و 2008 به عنوان هماهنگ کننده ویژه‌ سازمان ملل متحد در لبنان و در سال‌های 2005 تا 2017 فرستاده شخصی دبیرکل سازمان ملل متحد به جنوب لبنان بوده و به عنوان مدیر مرکز آسیا و اقیانوس آرام در اداره امور سیاسی وزارت امور خارجه ناروی فعالیت داشته است.
علاوه بر اینها پدرسن در سال 1993 عضو تیم ناروی در مذاکرات اسلو میان سازمان آزادی بخش فلسطین و اسرائیل بوده است.

مرتبط:

وزارت خارجه سوریه خواستار بررسی کشتار ائتلاف امریکایی توسط سازمان ملل شد
وزارت خارجه سوریه: سازمان ملل باید درباره استفاده امریکا از بمب های فسفری در سوریه تحقیق کند
نماینده ایران در سازمان ملل: عملیات نظامی امریکا در سوریه غیرقانونی است
افشای دستورالعمل محرمانه سازمان ملل درباره سوریه
سازمان ملل خواستار پایان عملیات نظامی ترکیه در سوریه شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر