13:51 19 اپریل 2019
هزاران مهاجم مسلح با جنگ افزار سرد وارد اروپا می شوند

هزاران مهاجر مسلح با جنگ افزار سرد وارد اروپا می شوند

© AP Photo / Francois Mori
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

دهها هزار مهاجر مسلح از پاکستان، ایران، الجزایر و مراکش، تهديدي براي اتحادیه اروپا مي باشند.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از روزنامه Kronen Zeitung ، با اشاره به بيانيه وزارت امور داخله اتریش، بیش از 20،000 مهاجر مسلح به سلاح های سرد از کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا در معرض ورود به خاک اتحادیه اروپا در مرز بوسنی و کرواسی در آینده ای نزدیک هستند.

براساس این نشریه، هرچند واحدهای ویژه در مرز دو کشور مستقر شدند، اما وضعیت پیچیده شده است. زیرا اکنون تقریبا تمام مهاجرانی که می خواهند وارد اروپا، با چاقو مسلح هستند.
در اين گزارش آمده است، که تقریبا هیچ زني (در میان مهاجران در مرز وجود ندارد)، 95٪ از این مهاجران مردان جوان هستند، تقریبا همه آنها با چاقو مسلح هستند. حتي در روزهاي گذشته قصد داشتند يک پوليس را با چاقو بکشند.

در عین حال، در میان مهاجرانی که در مرز متمرکز هستند، هیچ پناهنده ای از سوریه وجود ندارد؛ جمعیت عمدتا از پاکستان، ایران، الجزایر و مراکش می آید.

به گفته کارکنان وزارت امور داخله اتریش، اهداف اصلی مهاجران آلمان و کشورهای اسکاندیناوی است.

یادآوری می کنیم، که کمیته پارلمانی بوسنی و هرزگوین برای دفاع و امنیت در ماه اپریل اعلام کرد، که انتظار می رود تا حدود 50 هزار مهاجر که سعی می کنند از طریق این کشور ها به کشورهای اتحادیه اروپا عبور کنند. به طور رسمی، "مسیر غربی بالکان" مهاجران از طریق کشورهای یونان-مقدونیه-صربستان-کرواسی در سال 2016 بسته شد، اما به جای آن مسیر مهاجران از طریق آلبانی، مونته نگرو و بوسنی و هرزگوین به کشورهای اتحادیه اروپا رفتند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر