15:15 19 جون 2019
اس-300

اسرائیل دیگر حریم هوائی سوریه را نقض نمی کند

© Sputnik / Mikhail Mokrushin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

اسرائیل بعد از استقرار اس-30 حریم هوائی سوریه را نقض ننموده است.

کسینه سوتلووا عضو کمسیون در امور سیاست و دفاع اظهار داشته است که بعد از جابجا نمودن اس- 300 در سوریه، دیگر اسرائیل جرئت نقض حریم هوائی سوریه را ننوده است.

وی افزود: "با استقرار اس-300 در سوریه، توازن نیرو در منطقه تغییر کرده است".
روسیه بعد از سقوط طیاره اکتشافی ایل-20 در سوریه، که در سقوط آن غیر مستقیم اسرائیل مقصر شناخته شده است، مسکو نیروهای سوریه را با اس-300 مجهز نمود که بعد از آن اسرائیل جرئت نقض حریم هوائی سوریه را ننموده است».یادآوری می کنیم، که وزارت دفاع روسیه به تاریخ 17 سپتمبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو خبر داد، که ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه حیمیم برمی گشت، قطع شده است.این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد، که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم راکتی اس-200 سوریه که در آن 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند، از بین رفت.

وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود، که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر