15:53 19 جون 2019
جبهه اانصرا در سوریه

اعزام محبوسین گوانتانامو به سوریه

© AFP 2019 / Fadi al-Halabi
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

جعفری نماینده سوریه در ملل متحد اظهار داشته است که امریکا در اعزام محبوسین گوانتانامو و پیوسین آنها با تروریستها در سوریه دست دارد.

به گزارش اسپوتنیک، بشار جعفری نماینده سوریه در ملل متحد، ایالات متحده را در رهائی تروریستها از محبس گونتاناما و احیا مساعدت در اعزام آنها به سوریه متهم نمود.

وی در جریان جلسه شورای امنیت، داستان یکی از تروریستها را حکایت کرده گفت: «تروریست سوری به نام جیاب دیاد که به اسم ابو دیاد مشهور است در سال 2000 عازم افغانستان شد، تا در جمع نیروهای القاعده فعالیت نماید و در سال 2001 نیروهای پاکستان وی را بازداشت نمودند و یکجا با یک تعداد تروریستهای بین المللی دیگر به استخبارت امریکا تسلیم کردند که متعاقباً مقامات امریکا یک تعداد زیاد محبوسین را به محبس گوانتانامو انتقال گردیدند.به گفته جعفری در جریان بحران سوریه، امریکا یک تعداد زیاد محبوسین را از گوتنانامو آزاد نمودند و تعجب آور است که آنها به کشور من — سوریه پیدا شدند. به آنها پاسپورت، ویزهدادند و به اعزام آنها به سوریه مساعدت نمودند.
از جمله ترویستهای اعزامی از گوانتانامو به سوریه- یکی آن جیاب دیاد میباشد. فعلاً این تروریست در قلمرو ترکیه بودوباش دارد. او آزادانه به سوریه و ترکیه رفت و آمد میکند و در جمع نهاد تروریستی جبهه النصرا (فعالیت این سازمان تروریستی در روسیه منع است) می جنگد.
وی در ختم به همه اعظا شورای امنیت ملل متحد گفت: " خواستم شما را جریان بگذارم تا از چگونگی فعالیت امریکا آگاه شوید".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر