13:41 19 اپریل 2019
دعوت استولتنبرگ از طالبان برای مذاکره با حکومت

خواست استولتنبرگ از طالبان برای مذاکره با حکومت

© AFP 2018 / Thierry Charlier
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دبیرکل ناتو تاکید کرد که این سازمان از پروسه صلح افغانستان به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند و از طالبان می‌خواهد تا دست از جنگ برداشته و به گفتگوهای صلح حاضر شوند.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ که امروز طی یک سفر غیر منتظره وارد کابل شد با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و مذاکره نموده است.
وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهور غنی، در صحبت هایش از طالبان خواست تا دست از کشتار و خونریزی بردارند و به مذاکره حاضر شوند. استولتنبرگ گفت خشونت برای آنها آینده بهتری نخواهد داشت.
او گفت::طالبان باید بدانند که دوام خشونت و خونریزی بی مفوم برای این گروه ،به جزء ادامه جنگ منفعت دیگری ندارد. وی همچنین خاطر نشان ساخت که ناتو از تلاش های حکومت "وحدت ملی" برای یافتن راه حل به خاطر رسیدن به یک توافق با طالبان و ایجاد پروسه صلح حمایت و پشتیبانی می کند، اما آموزش نیرو های امنیتی افغان را نیز تضعیف نخواهد کرد.
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت:" ناتو متعهد است که تا سال 2024 میلادی از قوای امنیتی افغانستان حمایت کند در حال حاضر کاری که 100 هزار قوای ناتو انجام می‌داد امروز قوای امنیتی افغان آن را بدست گرفته است."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر