00:52 07 دسمبر 2019
طالبان بالای ولسوالی جاغوری حمله کردند

طالبان بالای ولسوالی جاغوری حمله کردند

© Photo / MD / MD
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

طالبان بامداد امروز (چهارشنبه ۱۶ عقرب) به گونۀ گروهی از چندین سو بر ولسوالی جاغوری، یکی از امن‌ترین ولسوالی‌های افغانستان، حمله کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، این نخستین‌بار است که گروه طالبان ولسوالی جاغوری غزنی را مورد حمله قرار می‌دهند.
محمد عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، می‌گوید: "دیشت مخالفین مسلح به طور تهاجمی از منطقه رسنی ولسوالی گیلان بالای دو پوسته مرزی پولیس محلی جاغوری در منطقه انگوری حمله کردند".


وزارت امور داخله افغانستان گفته است که نبرد‌ها میان نیروهای دولتی و طالبان در این ولسوالی تاکنون ادامه دارند و در این نبردها شش پولیس زخم برداشته‌اند.
به گفته این وزارت، نیروهای امنیتی پس از شدت نبردها از دو پاسگاه عقب نشینی کرده‌‌اند، اما تاکید می‌ورزد که نیروهای کمکی و نیز مهمات به اندازه کافی به جاغوری رسیده‌اند.
نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله، گفت: "مهمات و امکانات به اندازه کافی از طریق هوا به نیروهای ما رسیده و نیروهای کمکی هم ارسال شده است. در حال حاضر وضعیت در کنترول ما است، اما هنوزهم جنگ است".
در همین حال نماینده‌گان مردم غزنی در شورای ملی با انتقاد از حکومت می‌گویند که با وجود درخواست‌های مکرر برای فرستادن نیروهای کمکی به جاغوری و نجات مردم از چنگ طالبان، حکومت و نهادهای امنیتی تاکنون به آنان وعده‌های دروغین داده‌اند و هیچ کاری در این زمینه انجام نشده است.
عبدالقیوم سجادی، عضو مجلس نماینده گان، گفت: "حکومت جدأ باید از جان و مال مردم دفاع بکند".
در نخستین ساعات حمله بر جاغوری، شاه‌حسین مرتضوی معاون سخنگوی رئیس‌جمهور در صفحه فیس‌بوک‌اش نوشت که هواپیما‌ها برای سرکوب دشمن در فضای جاغوری استند. وی همچنان نوشته است که جاغوری گورستان طالبان خواهد شد.

در همین حال، طالبان گفته‌اند که در این حمله افزون بر وارد کردن تلفات به نیروهای امنیتی، بیست و پنج پاسگاه نیروهای دولتی را تصرف کرده‌اند.

مرتبط:

آمادگی طالبان برای حمله به ولسوالی های جاغوری و مالستان
شهید و زخمی شدن بیش از ده پولیس محلی در جاغوری به دلیل کمبود تجهیزات
سیما سمر سنگ تهداب سالن انتظار میدان هوایی جاغوری را گذاشت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر