07:56 15 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اسرائيل تصمیم دارد تا برای تشنج‌زدایی در زمینهٔ همکاری با نظامیان روسی پس از حادثهٔ سقوط طیارهٔ روسی ایل در سوریه، اقدامات لازم روی دست بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، جوناتن کونریکوس، سخنگوی ارتش دفاعی اسرائیل در جواب به اینکه آیا اسرائيل اقداماتی را به‌خاطر تشنج‌زدایی وضعیت اتخاذ خواهد کرد، به خبرنگاران گفت: ما قطعاً این را انجام می‌دهیم. اقدامات امنیتی روی دست گرفته می‌شود. و ما به این کار ادامه می‌دهیم. ما می‌دانیم که این به فایده همه است — هم به ما و هم به روسیه".

به گفته وی، اسرائيل به استفاده از میکانیزم عدم رویارویی با روسیه ادامه می‌دهد. وی افزود: "اطلاعات تبادله می‌شود و مورد استفادهٔ جوانب قرار می‌گیرد".

یادآوری می کنیم، که وزارت دفاع روسیه به تاریخ ۱۷ سپتمبر در ساعت ۲۳.۰۰ به وقت مسکو  خبر داد، که ارتباط با هواپیمای روسی ایل — ۲۰ که به پایگاه حیمیم برمی گشت، قطع شده است. این هواپیما در فاصله ی ۳۵ کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد، که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل — ۲۰ با شلیک سیستم راکتی اس — ۲۰۰ سوریه که در آن ۱۵ نظامی روسی بودند، از بین رفت.

 وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود، که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل — ۲۰ را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

مرتبط:

ارزیابی شانس F-35 اسرائیل در برابر S – 300 روسیه در سوریه
نشریه: منازعه روسیه-اسرائیل در آسمان سوریه
روسیه: تحویل اس – 300 به سوریه بر ضد اسرائیل نیست
ابراز بی گناهی دوباره اسرائیل در سرنگونی هواپیمای ایل-20 روسیه
اسرائیل اطلاعات درباره سرنگونی ایل-20 را به روسیه داد
وزارت دفاع روسیه:اسرائیل مسوول سقوط طیارۀ نظامی روسی است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر