03:10 24 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند که ژن‌ها طول عمر به زندگی را به میزان کمتری نسبت به گذشته تصور می‌کنند و عوامل اصلی در طول عمر تاثیر محیط و شیوه زندگی است.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان شرکت Calico Life Sciences و شرکت نسبشناسی Ancestry، در جدیدترین پژوهش‌ها خود دریافتند که ژن‌ها مسئولیت طول عمر به زندگی را کمتر نسبت به گذشته تصور می‌شد دارند و عوامل اصلی در طول عمر تاثیر محیط و شیوه زندگی یک فرد می‌باشد.


بر اساس برآوردهای قبلی، طول عمر در 15-30 درصد به وسیله تفاوت‌های ژنتیکی تعیین می‌شود و عوامل دیگر آن شیوه زندگی، تاثیر محیط، بیماری و حوادث است. محققان در کار جدید خود بیش از 400 میلیون نفر را از نگاه اصل و نسب مورد بررسی قرار دادند و محققان تنها به طول عمر هر فرد، محل تولد و روابط خانوادگی توجه داشتند.
دانشمندان پیش از این یک تجزیه و تحلیل آماری از عوامل طول عمر را در میان بستگان متولد شده در قرن 19 و اویل قرن 20 انجام دادند و ارثی بودن طول عمر را در میان خواهر و برادر و عموزاده ارزیابی کردند. معلوم شد که همبستگی همسران نسبت به برداران و خواهرهای خونی (متولد شده از یک پدر و مادر) بیشتر است و این نشان می‌دهند که عوامل محیطی نقش مهمی در طول عمر ایفا می‌کنند. محققان نتیجه گرفتند که هفت گانه وراثت پذیری تنها توسط ژن تعیین می‌شود.

مرتبط:

کشف روش جدید برای دو برابر ساختن طول عمر
دانشمندان: تغذیه درست ضامن طول عمر است
کشف غذای که طول عمر را افزایش می دهد
مصرف صدها میلیون دالر برای افزایش طول عمر شهروندان روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر