09:07 16 جولای 2019
اظهارات روسیه در مورد حضور نظامی ایران در سوریه

اظهارات روسیه در مورد حضور نظامی ایران در سوریه

© Sputnik / Iliya Pitalev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

سفیر روسیه در اسرائیل میگوید که نیروهای ایرانی به درخواست دمشق در سوریه حضور دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت تایمز آو اسرائیل، آناتولی ویکتوروف، سفیر روسیه در تل‌آویو ضمن تاکید بر اینکه نیروهای ایرانی به درخواست دمشق در سوریه حضور دارند افزود که خواست اسرائیل برای خروج نظامیان ایرانی از سوریه «غیرواقع بینانه و غیرضروری» است.

آناتولی ویکتوروف: «تهران برای حمله به اسرائیل نقشه نمیکشد. هیچ اسرائیلی هم به دست ایرانی‌ها کشته نشده است درحالی که ده‌ها ایرانی به خاطر حملات اسرائیل کشته شده‌اند. حضور ایران در سوریه به درخواست دمشق صورت گرفته و مسکو نمیتواند از آن‌ها بخواهد سوریه را ترک کنند.»

گفتنی است، حکومت اسرائیل بارها از حضور نظامی ایران در سوریه ابراز نگرانی نموده اند و استقرار نظامیان ایرانی در خاک سوریه را تهدیدی برای اسرائیل میپندارند.

از سوی دیگر ایران میگوید که نیروهای این کشور برای مبارزه با تروریسم در سوریه حضور دارند و تا پایان این مبارزه در سوریه خواهند ماند.

یادآوری میکنیم، درگیری مسلحانه در سوریه از مارچ ۲۰۱۱ بدین سو ادامه دارد. بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در این مدت ۲۲۰ هزار تن کشته شده اند. 

گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) در سال ۲۰۱۴ با تصرف شهرهای بزرگی در سوریه و عراق، از جمله رقه و موصل ادعای "خلافت" کرد. در همان سال امریکا و متحدین اش، بدون موافقت دولت سوریه عملیات مشترک نظامی علیه این گروه تروریستی در خاک سوریه و عراق را آغاز کردند. 

روسیه از سپتمبر ۲۰۱۵ بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا میکند.

مرتبط:

اسرائیل دیگر حریم هوائی سوریه را نقض نمی کند
ارزیابی شانس F-35 اسرائیل در برابر S – 300 روسیه در سوریه
ترس اسرائیل از جا به جایی اس-300 در سوریه
اسرائیل ممکن بر اهداف ایران در سوریه حمله کند
وزیر خارجه سوریه: اس–۳۰۰ روسی برای جواب به اسرائیل کافی است
سوریه به کمک S-300 آسمان سوریه را به روی اسرائیل می بندد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر