19:45 19 جون 2019
دیدار ولیعهد ابوظبی با پادشاه عربستان در غیاب بن سلمان

دیدار ولیعهد ابوظبی با پادشاه عربستان در غیاب بن سلمان

© REUTERS / Saudi Press Agency
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

ولیعهد ابوظبی در سفری از پیش اعلام‌نشده، وارد عربستان سعودی شد و با پادشاه این کشور دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد بن زائد، ولیعهد امارات در سفری به عربستان با پادشاه این کشور دیدار و بر روابط "متکی بر اصول برادرانه و نزدیک" دو کشور تاکید کرد. او گفت: امارات همواره در جبهه مشترکی با عربستان سعودی باقی خواهد ماند.


ولیعهد ابوظبی در دیدارش با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی اظهار داشت: روابط بین دو کشور دوست نمونه‌ای است که باید الگوی روابط میان کشورها قرار بگیرد. روابط ریاض و ابوظبی نمونه‌ای از آگاهی مشترک از ماهیت تغییرات منطقه‌ای و بین‌المللی موجود است.
در این دیدار 17 شاهزاده و چندین مقام ارشد حکومت سعودی حضور داشتند اما محمد بن سلمان در آن حضور نداشت. بسیار نادر است که ولیعهد در نشستی در این سطح غایب باشد به ویژه اینکه او روابط بسیار نزدیکی با ولیعهد ابوظبی دارد.
به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، ولیعهد ابوظبی در این دیدار برنقش محوری عربستان سعودی در مقابله با خطراتی که کشورهای عربی را تهدید می‌کند و تاکید کرد و اطمینان خاطر داد که عربستان سعودی با خردورزی رهبران‌اش و استقامت مردم این کشور همچنان به نقش محوری خود در حفاظت از منافع کشورهای عربی و ایجاد شرایط پیشرفت و توسعه برای ملت‌های منطقه ادامه خواهد داد.
فعالان عربستانی گفته‌اند که غیبت بن سلمان از این دیدار احتمالا به حوادث اخیر به ویژه مساله قتل جمال خاشقجی، فعال عربستانی مخالف خاندان سعودی مربوط باشد.

 

مرتبط:

توافقات محرمانه عربستان و امارات با «القاعده»
«اصلی ترین منبع بحران و مشکلات موجود در یمن» مداخله کشورهای شاهی عربستان سعودی و امارات است
عربستان، امارات، ترکیه و مصر به دنبال اتمی شدن هستند
عربستان، بحرین و امارات به نقض آزادی بیان متهم شدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر