19:14 19 جون 2019
پوتین قبل از دیدار با ترامپ درمورد ارتش اروپا و روابط با امریکا صحبت کرد

پوتین قبل از دیدار با ترامپ درمورد ارتش اروپا و روابط با امریکا صحبت کرد

© Sputnik / Alexey Nikolsky
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

رئيس جمهور روسیه در جریان سفر به پاریس برای اشتراک در مراسم تجلیل از صد سالگی پایان جنگ اول جهانی مصاحبهٔ تلویزیونی انجام داده است.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی (RT) به مواردی چون ارتش اتحادیهٔ اروپا و روابط روسیه با ایالات متحده امریکا پرداخته است.

پوتین در رابطه با ابتکار عمل امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه مبنی بر ایجاد ارتش اروپا گفت: "آنچه مربوط به نیروهای مسلح بالقوه می‌شود، نیروهای اروپایی مفکورهٔ جدیدی نیست، حالا رئیس جمهور مکرون آنرا احیا نموده است، اما درمورد این موضوع به من یکی از روسای جمهور پیشین ژاک شیراک گفته بود، اما قبل از وی نیز این مفکوره‌ها وجود داشتند. در واقع اروپا یک قدرت بزرگ اقتصادی، اتحادیه بزرگ اقتصادی و در کل این یک موضوع عادی است که آنها می‌خواهند مستقل و خودکفا در راستای دفاع و امنیت شان باشند".

ولادیمیر پوتین وارد فرانسه شد
© Sputnik / Russian Presidential Press Office/Mikhail Metzel/TASS/POOL

رئيس جمهور روسیه در پیوند به روابط با واشنگتن گفت: "ما در حال آماده مذاکرات ایم، این ما نیستیم که از قرارداد راکت‌های میان‌برد و دوربرد خارج می‌شویم، امریکایی‌ها این تصمیم را دارند. اما نسبت به برگزاری مذاکرات در سطح بالا، مذاکرات در سطح کارشناسان مهم‌تر است. امیدوارم که این پروسهٔ گسترده مذاکراتی از سر گرفته شود".

وی در جواب به سوال درمورد تمرینات ناتو در نزدیکی سرحدات روسیه با اشاره به اینکه روسیه کوشش می‌کند تا تمرینات بزرگ نظامی را در نزدیکی سرحدات کشورهای پیمان اتلانتیک شمالی انجام ندهد، گفت: "آنچه مربوط تمرینات می‌شود، ما نیز انجام می‌دهیم اما ما کوشش می‌کنیم تا تمرینات بزرگ نظامی را در نزدیکی سرحدات کشورهای ناتو انجام ندهیم. آخرین تمرینات بزرگ نظامی ما در شرق بود، هزاران کیلومتر دور از سرحدات کشورهای ناتو".

پوتین در اخیر گفت: "امیدوارم مذاکراتی که همیشه به آن نیاز است، در اینجا نیز نقش مثبت خود را بازی کند". 

مرتبط:

مکرون مانع ملاقات پوتین با ترامپ شد
مرکل در استانبول با پوتین به روسی صحبت کرد+ویدیو
پوتین: حل بحران سوریه بدون ایران ناممکن است
ترامپ پوتین را به واشنگتن دعوت نمود
پوتین پیشنهاد کرد تا در 11 نومبر با ترامپ در پاریس دیدار کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر