19:48 19 جون 2019
بارندگی سنگین برای نخستین بار پس از چندین سال در قطر

بارندگی سنگین برای نخستین بار پس از چندین سال در قطر

© AFP 2019 / Stringer
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

روز یکشنبه یک جبهه ابرهای باران زا پس از عبور از عربستان سعودی و کویت، آسمان قطر را پوشاند.

به گزارش اسپوتنیک، یک جبهه از ابرهای باران زا پس از عبور از عربستان و کویت، آسمان قطر را پوشاند، که پس از چندین سال بارش شدید و رعد و برق را در این کشور به همراه داشت.

گزارش شده ،که ابرهای بار زا جایگزین آسمان آفتابی شده و پس از رعد و برق، باران شدید این کشور را فرا گرفت.

هشام احمد، که متولد مصر بوده و بیش از 10 سال است که در قطر زندگی می کند به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: من طی مدتی که در قطر زندگی  می کنم چنین آب و هوا و ابرهای سیاهی را در دوحه به یاد ندارم.

​باران شدید در دوحه پس از گذشت نیم ساعت به علت نبود راه های خروج آب باران، خیابان های این شهر را تبدیل به رودخانه بزرگی کرد و منجر به ترافیک سنگین در خیابان های مرکزی دوحه شده است. 

برای تخلیه آب های جاری شده در خیابانها، مسئولان این شهر از تانکر های پمپاژ آب استفاده کردند، اما در عین حال این اقدام آنها نه تنها کمکی برای تخلیه سیل جاری شده در خیابان ها نکرده، بلکه منجر به افزایش ترافیک شد.

یادآوری می کنیم، که در طی فصل پاییز و زمستان سال گذشته در قطر تنها چند بار باران باریده بودف که بیش از 10 دقیقه به طول نیانجامید.

از پنجشنبه گذشته بارندگی های سنگین کشورهای حوزه خلیج فارس را در برگرفته است و با توجه به بارندگی کم در این کشورها و نبود زیرساخت های مناسب، موجب مشکلاتی در آنها شده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر