18:14 24 مارچ 2019
تظاهرات محصلین در کابل

ادامه تظاهرات در کابل/ دانشجویان معترض دروازه دانشگاه‌های کابل را بستند + ویدیو

Sputnik/JAK
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

در ادامه تظاهرات صدها نفر از باشندگان کابل در اعتراض به کشتار غیرنظامیان در مناطق مرکزی، شماری از دانشجویان دروازه دانشگاه‌های کابل را بستند.

 شب گذشته، شماری زیادی از معترضان در کابل در مقابل ارگ ریاست جمهوری تجمع کرده و خواهان اعزام نیروهای کمکی به مناطق مرکزی در حمایت از نیروهای محلی شدند.
تظاهرات آنان امروز نیز ادامه پیدا کرده و شمار دیگر از شهروندان نیز به جمع معترضان پیوسته اند. 

شماری از دانشجویان نیز از صبح امروز در پیوند به حملات طالبان در جاغوری و مالستان دست به اعتراض زده و دروازه‌های دانشگاه‌های کابل (دانشگاه مرکزی کابل، دانشگاه پل تخنیک و دانشگاه تعلیم و تربیت استاد ربانی) را بسته اند.
معترضان خواهان اعزام نیروهای هوایی و زمینی به ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی به هدف سرکوب طالبان هستند. 

گفتنی است که طالبان نزدیک به یک هفته بدین سو حملات گسترد‌ه‌ای را بالای ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی و ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان راه اندازی کرده اند.
مردم محل در کنار نیروهای امنیتی علیه طالبان می‌جنگند اما انتقادهای از عدم اعزام نیروهای کمکی به این ولسوالی‌ها وجود دارد.
اما وزارت دفاع ملی یک روز پس از حمله طالبان به ولسوالی جاغوری اعلام کرد که نیروهای ویژه کماندو برای حمایت از مردم به منطقه فرستاد. یک روز پس از آن گفته شد طالبان از منطقه عقب نشینی کرده و 39 جنگجوی طالبان کشته شدند.
اما دیده می‌شود که تاهنوز طالبان در ولسوالی جاغوری سرکوب نشده و در بخش‌های از این ولسوالی جنگ میان نیروهای امنیتی و مردمی با طالبان جریان دارد.
براساس گزارش‌ها،‌ در نتیجه حملات طالبان به ولسوالی‌های جاغوری و مالستان، شماری از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان شهید و زخمی شده اند و صدها خانواده نیز مجبور به ترک خانه های شان شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر