12:15 25 جون 2019
انتقال جنگجویان داعش توسط هلیکوپترهای امریکایی

انتقال جنگجویان داعش توسط هلیکوپترهای امریکایی

© AP Photo / Kirsty Wigglesworth
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا جنگجویان گروه تروریستی داعش را از ولایت الحسکه، سوریه به مکان نامعلوم منتقل نموده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری سانا، ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده چند روز پیش، جنگجویان گروه تروریستی «دولت اسلامی» یا داعش را با استفاده از هلیکوپترهای خود به مکان نامشخصی منتقل کرده است.

منابع محلی: «۱۰ نوامبر، هلیکوپترهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده، ۳ جنگجوی داعش را از قریه الصویدیه در شمال شرق ولایت الحسكه سوریه به مکان نامشخصی منتقل نمودند.»

گفتنی است، پیش از این جنرال حسن احمد حسن، رئیس بخش سیاسی اردوی سوریه اعلام کرده بود که ایالات متحده و متحدان اش بجای مبارزه با ترویستان در سوریه، از آنها حمایت میکنند، آنها را رهبری میکنند و به آنها وظیفه میدهند.

این جنرال سوریایی بخاطر ثبوت اظهارات خود گفت که رهبران گروه داعش بارها با طیاره هه و هلیکوپترهای امریکایی از مناطق جنگی به مکان های امن فرستاده شده‌اند.

یادآوری میکنیم، درگیری مسلحانه در سوریه از مارچ ۲۰۱۱ بدین سو ادامه دارد. بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در این مدت ۲۲۰ هزار تن کشته شده اند. 

گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) در سال ۲۰۱۴ با تصرف شهرهای بزرگی در سوریه و عراق، از جمله رقه و موصل ادعای "خلافت" کرد. در همان سال امریکا و متحدین اش، بدون موافقت دولت سوریه عملیات مشترک نظامی علیه این گروه تروریستی در خاک سوریه و عراق را آغاز کردند. 

روسیه از سپتمبر ۲۰۱۵ بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا میکند.

مرتبط:

حملات جدید بیرحمانه و خونین هوائی امریکا بر سوریه
سهم‌گیری حدود ۴۰۰ شرکت خارجی در بازسازی سوریه
اظهارات روسیه در مورد حضور نظامی ایران در سوریه
آزادی 19 گروگان در سوریه
آیا با S-300 سوریه حالا آسیب ناپذیر است؟
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر