09:22 27 جون 2019
تحریم های جدید امریکا علیه عربستان سعودی در پیوند به قتل خاشقجی

تحریم های جدید امریکا علیه عربستان سعودی در پیوند به قتل خاشقجی

© Flickr/ Ash Carter
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

ایالات متحده دستیار پیشین پادشاه عربستان سعودی و جنرال قونسل این کشور در شهر استانبول را شامل فهرست تحریم های خود قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت مالیه امریکا با نشر پیامی در سایت خود اعلام کرد که ایالات متحده، سعود القحطانی دستیار پیشین پادشاه عربستان سعودی و محمد ال اُتیبی جنرال قونسل عربستان سعودی در استانبول را در پیوند به قتل جمال خاشقجی تحریم نمود.

این در حالی است که پیش از واشنگتن اعلام کرده بود که علیه ۱۷ مقام سعودی که در قتل خاشقجی نقش داشته‌اند، تحریم وضع نموده است.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا، روز چهارشنبه گفته بود که ایالات متحده اقدامات خود را در مورد ریاض در پیوند به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستان سعودی در قونسلگری این کشور در شهر استنابول، ترکیه متوقف نخواهد کرد. 

یادآوری میکنیم، جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده امریکا زندگی و به حیث مرورگر در روزنامۀ واشنگتن پست کار میکرد، بتاریخ ۲ اکتوبر پس از ورود به قونسلگری عربستان سعودی در شهر استانبول ناپدید شد. 

رسانه های دولتی عربستان سعودی روز ۲۰ اکتوبر گزارش دادند، که جمال خاشقجی در جریان درگیری با کارمندان قونسلگری کشته شده است. تاکنون در این رابطه ۱۸ نفر بازداشت شده و اکنون تحقیقات از آنها جریان دارد. 

مقامات عربستان تلاش میورزند حقیقت را کشف کرده و همه مجرمان را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

مرتبط:

عشق پیری خاشقجی با دختر ترکی و نقشش در قتل وی
ثبوت دخالت احتمالی شهزاده ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی
ارسال نوار صوتی قتل خاشقجی به برخی از کشور ها
اردوغان: محل قاتلان خاشقجی معلوم است و گشتن جای دیگری لازم نیست
نقش منفی رسانه ها در قضیه قتل خاشقجی
درخواست ده ها کشوردر خصوص افشای جزئیات قتل خاشقجی
پسران خاشقجی جنازه پدرشان را می خواهند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر