10:31 20 جون 2019
مجازات قاتلین خاشقجی از سوی امریکا

مجازات قاتلین خاشقجی از سوی امریکا

© AP Photo / Andrew Harnik
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مقامات امریکایی میگویند که برای مجازات قاتلین جمال خاشقجی با دیگر کشورها همکاری خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه امریکا با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که ایالات متحده برای شناسایی و مجازات قاتلین جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی با دیگر کشورها همکاری خواهد کرد.

وی وضع تحریم ها علیه ۱۷ شهروند سعودی که در زمان قتل خاشقجی مسئولیت پست هایی در دولت عربستان سعودی را به عهده داشتند، را گام مهم عنوان کرد.

پومپئو: «اقدامات امروزی ما گام مهمی در نشان دادن واکنش نسبت به قتل خاشقجی میباشد. وزارت امور خارجه همچنان به مطالعه و بررسی تمام اطلاعات در مورد این جنایت خواهد پرداخت، در خصوص این مسئله با کانگرس مشورت خواهد کرد و برای مجازات عاملین قتل جمال خاشقجی با دیگر کشورها همکاری خواهد کرد.»

گفتنی است، پیش از این وزارت مالیه امریکا اعلام کرد که ایالات متحده، سعود القحطانی دستیار پیشینپادشاه عربستان سعودی و محمد ال اُتیبی جنرال قونسل عربستان سعودی در استانبول را در پیوند به قتل جمال خاشقجی تحریم نمود.

یادآوری میکنیم، جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده امریکا زندگی و به حیث مرورگر در روزنامۀ واشنگتن پست کار میکرد، بتاریخ ۲ اکتوبر پس از ورود به قونسلگری عربستان سعودی در شهر استانبول ناپدید شد. 

رسانه های دولتی عربستان سعودی روز ۲۰ اکتوبر گزارش دادند، که جمال خاشقجی در جریان درگیری با کارمندان قونسلگری کشته شده است. تاکنون در این رابطه ۱۸ نفر بازداشت شده و اکنون تحقیقات از آنها جریان دارد. 

مقامات عربستان تلاش میورزند حقیقت را کشف کرده و همه مجرمان را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

مرتبط:

مخالفت بریتانیا با اعدام مجرمین قضیهٔ قتل خاشقجی
تحریم های جدید امریکا علیه عربستان سعودی در پیوند به قتل خاشقجی
عشق پیری خاشقجی با دختر ترکی و نقشش در قتل وی
ثبوت دخالت احتمالی شهزاده ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی
ارسال نوار صوتی قتل خاشقجی به برخی از کشور ها
افشای جزئیات جدیدی درباره سرنوشت جسد خاشقجی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر