19:52 25 اگست 2019
ایران بازهم در پول‌شویی از افغانستان پیشی گرفت

ایران بازهم در پول‌شویی از افغانستان پیشی گرفت

© Fotolia / Borna_Mir
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

ایران در صدر جدول کشورهای دارای بالاترین ریسک پول‌شویی قرار گرفته است، افغانستان پس از ایران در جایگاه دوم این جدول قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، وال استریت ژورنال با نشر یک مطلب نوشته است که از نظر شاخص بازل، کشورهایی که بالاترین ریسک پول‌شویی در آنها وجود دارد عبارتند از: ایران، افغانستان، تاجیکستان، گینه بیسائو، مالی، کامبوج، موزامبیک، اوگاندا، سوازیلند و میانمار. کشور فنلاند در این رتبه بندی، کم ریسک ترین کشور از نظر پول‌شویی شناخته شده است.

ایران برای سومین سال متوالی از نظر شاخص بازل، که یک شاخص سالیانه در زمینه ارزیابی عملکرد کشورها در زمینه ریسک پول‌شویی است، جایگاه نخست خود را حفظ کرده است.

از نظر شاخص بازل، کشورهایی که بالاترین ریسک پول‌شویی در آنها وجود دارد عبارتند از: ایران، افغانستان، تاجیکستان، گینه بیسائو، مالی، کامبوج، موزامبیک، اوگاندا، سوازیلند و میانمار. کشور فنلاند در این رتبه بندی، کم ریسک ترین کشور از نظر پول‌شویی شناخته شده و کشورهای لیتوانی و استونی در رتبه های دوم و سوم جای گرفته اند. بعد از این سه کشور، کشورهای بلغارستان، نیوزیلند، اسلونی، دانمارک، مجارستان، کرواسی و جامائیکا جای گرفته اند.

مرتبط:

تحریم‌ها علیه ایران تهدیدی برای امنیت افغانستان و عراق
92 درصد زندانیان خارجی ایران شهروندان افغانستان هستند
توافق ایران و افغانستان درمورد تبادلهٔ زندانیان دو کشور
ابراز آمادگی ایران برای همکاری در مبارزه با قاچاق مواد مخدر افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر