07:13 21 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

روزنامه امریکایی فاش کرد دختر رئیس‌جمهور امریکا از ایمیل شخصی خود برای ارسال صد‌ها پیام دولتی استفاده کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، The Washington Post فاش ساخت که "ایوانکا ترامپ"، دختر دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در سال 2017 از یک سرور ایمیل شخصی برای ارسال صدها پیام های کاری استفاده کرده است.
روزنامه نوشت؛ کاخ سفید یک تحقیقات بر روی ایمیل های ایوانکا ترامپ انجام داده است و این تحقیقات نشان داد که او در سال 2017 بارها از یک سرور ایمیل شخصی برای امور کاری استفاده کرده که در بیشتر موارد هم قوانین دولتی را نقض کرده است.
این خبر پس از آن فاش شد که یک گروه دیده بان به نام «امریکن اورسایت» خواستار بررسی ایمیل های خانواده ترامپ شد. بر اساس ایمیل هایی که بوسیله این گروه دیده بان منتشر شد، ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی خود برای ارسال پیام به مقامات کابینه، مشاوران کاخ سفید و دستیارانش استفاده کرده است. 


آستین اورز، رئیس گروه امریکن اورسایت در بیانیه ای اعلام کرد: خانواده رئیس جمهور فراتر از قانون نیست و تعدادی پرسش جدی وجود دارد که کنگره باید به سرعت پاسخ آنها را بیابد. اینکه آیا ایوانکا ترامپ اطلاعات طبقه بندی شده را از یک سرور ایمیل شخصی ارسال می کرده است؟
کاخ سفید تاکنون به این مسئله واکنشی نشان نداده است.
این اتفاق در حالی رخ داده که ترامپ یکی از محورهای کارزار انتخاباتی‌‌اش در سال 2016 را حمله به هیلاری کلینتون به دلیل استفاده از ایمیل شخصی برای انجام مکاتبات مربوط به کارهای رسمی قرار داده بود. طرفداران ترامپ بارها شعارهایی سر داده و خواستار زندانی کردن کلینتون به خاطر این اشتباه شده بودند.
خود دونالد ترامپ حتی بارها کلینتون را به دلیل استفاده از این سرور ایمیل شخصی «هیلاری شیاد» خطاب کرده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر