18:29 18 جولای 2019
آمادگی مسکو برای گفتگوهای سازنده با واشنگتن

آمادگی مسکو برای گفتگوهای سازنده با واشنگتن

© Sputnik / Maksim Blinov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی مسکو برای انجام گفتگوهای سازنده با واشنگتن خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با اعضای انجمن روسی-امریکایی استنفورد اظهار داشت که مسکو آماده گفتگوهای سازنده با واشنگتن است.

لاوروف: «طرف روسی بار دیگر آمادگی خود را برای انجام گفتگوهای سازنده با ایالات متحده در مورد طیف وسیعی از مسائل و در چارچوب منافع و احترام متقابل تایید میکند.»

بر بنیاد خبرنامه وزارت امور خارجه روسیه، آقای لاوروف و اعضای انجمن روسی-امریکایی استنفورد در این نشست در مورد وضعیت کنونی روابط دوجانبه روسیه و امریکا و چشم انداز توسعه این روابط بحث و تبادل نظر نمودند.

گفتنی است، پیش از این آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در امریکا اعلام کرده بود که مسکو تمایل دارد شماری از قالب های گفتگو با واشنگتن را از سر بگیرد.

یادآوری میکنیم، چندی پیش جنرال ریچارد بارونس، لوی درستیز پیشین اردوی بریتانیا گفته بود که تسلیحات جدید روسیه کشورهای غربی را آسیب پذیر نموده است.

این جنرال بریتانیایی ضمن یادآوری از راکت های مافوق صوت روسیه، که میتوانند در ظرف ۶ دقیقه به خاک امریکا برسند اظهار داشت: «روس ها به طور جدی سوال برتری نظامی امریکا را مورد بررسی قرار دادند و راه حل دور زدن این برتری را پیدا کردند.»

مرتبط:

تلاش پنتاگون برای یافتن جایگزینی S-400 روسیه برای ترکیه
ایران: روسیه ما را بخوبی درک می کند
اعزام فضانوردان روسیه به مهتاب
قوای بحری روسیه مجهز با راکت های مافوق سرعت صوت میگردد
اشتراک ارتش روسیه در تمرینات اندرا – 2018
نگرانی غرب از احتمال بازگشت پایگاه نظامی روسیه به کوبا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر