قرار گرفتن لادای روسی در فهرست پرفروش‌ترین موترهای دنیا

قرار گرفتن لادای روسی در فهرست پرفروش‌ترین موترهای دنیا

© Sputnik / Vitaly Belousov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

موترهای لادا، ساخته‌شده در روسیه از جمله ۵۰ پرفروش‌ترین موترهای جهان شناخته شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل نشریه  focus2move، موتر لادا (Lada) در رتبه چهل و هشتم در بین پنجاه شرکت موتر سازی جهان در زمینه فروش قرار گرفت و جایگاه خود را نسبت به سال گذشته سه رتبه بهبود داد. لادا در این رتبه‌بندی پس از تولید کنندگان بزرگی مانند Trumpchi ،Roewe و Saipa قرار دارد، اما بالاتر از Mini و Baic که در رتبه‌های ۴۹ و ۵۰ هستند، قرار گرفته است.

لادا در سال جاری ۹۱۹۲۸۵ موتر فروخته است که ۲۱ درصد بیشتر از سال قبل است. بنابر این، لادا همچنین در فهرست برندهای با بیشترین پیشرفت فروش که در آن Geely با رشد ۲۳ درصد پیشرو هست، قرار می‌گیرد.
در صدر این فهرست بازهم شرکت تویوتا قرار دارد که این شرکت جاپانی تا کنون توانسته است تقریبا ۶.۵ میلیون موتر را به فروش برساند. قابل ذکر است که محبوبیت این شرکت در تایلند، اسپانیا و روسیه به این فروش بالای جهانی این شرکت کمک کرده است. تحلیلگران بازار روسیه را یکی از مهمترین بازارها برای شرکت های موترسازی می‌شمارند.
در این رتبه‌بندی دومین جایگاه متعلق به شرکت فولکس واگن با فروش ۵.۲۲ میلیون موتر در سراسر دنیا و سومین جایگاه متعلق به شرکت فورد، با فروش ۴.۲ میلیون موتر است.

مرتبط:

موتر جدید لادا Questa به زودی عرضه می گردد
معرفی موتر های قابل اعتماد در جهان
موتر نیوا روسی: آرزوی هر راننده جهان
کم مصرف ترین موتر جهان
لادا وستا برنده جایزه نمایشگاه بین المللی هاوانا FIHAV-2016
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر