14:23 20 مارچ 2019
کاخ سفید به نظامیان امریکایی اجازهٔ شلیک بر مهاجرین را داد

کاخ سفید به نظامیان امریکایی اجازهٔ شلیک بر مهاجرین را داد

© AFP 2018 / ARMEND NIMANI
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

رئيس ستاد کارکنان کاخ سفید سندی را که به نظامیان امریکایی اجازه می‌دهد تا بر مهاجرین شلیک کنند، امضا نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، جان کلی، رئيس ستاد کارکنان کاخ سفید تفاهم‌نامه مبنی بر اینکه نظامیان امریکایی مستقر در سرحد مکسیکو می‌توانند بر مهاجرین به قصد کشتن شلیک کنند، را به امضا رسانیده است.

بر اساس اطلاعات روزنامه امریکایی میلاتری تایمز (Military Times) این سند اجازه می‌دهد که نیروی های دفاعی امریکا اقداماتی دفاعی را که وزیر دفاع این کشور برای حمایت از نیروهای سرحدی لازم می‌داند، اجرا کنند. این اقدامات شامل استفاده از نیرو (به شمول شلیک به قصد کشتن، در صورت لزوم) کنترول جمعیت، بازداشت موقت و تلاشی کوتاه است. 
در حالیکه در وزارت دفاع امریکا این خبر را رد و یا تایید نکرده اند، دفتر مطبوعاتی پنتاگون اطلاع داده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا با در نظر داشت تهدید بالقوه در سرحد به وزیر دفاع اختیار داده است تا اقدامات لازم برای دفاع از کارکنان فدرال را اتخاذ نماید.

همه روزه کاروان‌های مهاجرین از کشورهای امریکای مرکزی به سرحدات ایالات متحده نزدیک می‌شوند. براساس اطلاعات وزارت داخله مکسیکو،‌ در اطراف شهرهای تیخوانا و مخیکالی این کشور ۵۶۰۰ مهاجر از هندوراس، گواتمالا و سالوادور، تجمع نموده اند.

وزارت دفاع ایالات متحده امریکا قصد دارد الی ۷ هزار نظامی را در سرحد مستقر سازد. قبل از این ترامپ وعده سپرده بود که الی ۱۵ هزار نظامی را به آنجا خواهد فرستاد.    

مرتبط:

تیرباران 5 نفر در مکسیکو
انفجار قوی در مکسیکو 12 کشته بجا گذاشت
حرکت کاروان مهاجرین به طرف امریکا
ترامپ تمام مهاجرین غیرقانونی را از امریکا اخراج می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر