17:26 24 مارچ 2019
شراب خوارترین کشور ها نامبرده شدند

شراب خوارترین کشور ها نامبرده شدند

© Sputnik / Vasily Batanov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

کارشناسان روسیه، فهرستی از کشور های را منتشر نمودند که در آنها شاخص مرگ و میر از اثر مصرف نوشیدنی های الکلی بلندتر از سائر کشور هاست.

به گزارش اسپوتنیک، استونیایی ها با نوشیدن بیش از 15،35 لیتر شراب در سال در جایگاه اول قرار دارند.
به تعقیب استونیا شهروندان کشور های اسلوونی، لوکزامبورگ،دنمارک و لاتویا رده های بعدی را از خود نموده اند.
کمترین شاخص مصرف در کشور های یونان،"6،52 لیتر" ایتالیا "7،8 لیتر" سویدن "7،18 لیتر" در سال ثبت شده است.  


سلطان حمزایوف، رئیس انجمن " روسیه بیدار" که این فهرست را تهیه نموده می گوید: "با توجه به نتایج کار ما، یک گزارش به به سفارتخانه های این کشورها در روسیه ارسال می کنیم و همچنین برای تحقیق و استفاده عملی در مطالعات بعدی، به سازمان های عمومی درگیر در مراقبت های بهداشتی خواهیم فرستاد."
در جمع آوری اطلاعات برای تهیه این فهرست، کارشناسان بیشتر به مصرف الکل در کشورهای اتحادیه اروپا در میان افراد بالاتر از از 15 سال و تعداد مرگ و میر ناشی از سوء استفاده از نوشیدنی های مضر اتکا نمودند. اطلاعات در هر کشور از منابع عمومی گرفته شده است.
پیش ازاین سازمان بین‌المللی (OIV) در جدیدترین آمار سالانه خود فهرست کشورهایی که بیشترین مصرف مشروب در جهان را دارند، اعلام کرد.بر اساس این آمار، آمریکا عنوان نخستِ بیشترین مصرف شراب در جهان را از آن خود کرد. تا پایان سال 2017 میلادی آمریکایی‌ها بیش از 31 میلیون هکتولیتر (صدلیتر) شراب مصرف کرده‌اند که نسبت به سال قبل از آن یک درصد رشد داشته است. به عبارت دیگر، مصرف شراب هر آمریکایی در سال حدود 9.6 لیتر است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر