05:03 01 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دوازده کارمند شبکه خبری آرتی در جریان پوشش تظاهرات "جلیقه زرد" در فرانسه آسیب دیدند.

به گزارش اسپوتنیک، مارگاریتا سیمونیان مدیر مسئول شبکه خبری آرتی می‌گوید که دوازده کارمند شبکه خبری راشاتودی در جریان پوشش تظاهرات "جلیقه زرد" در پاریس آسیب دیدند.
پیش از این، شبکه آرتی فرانس گزارش داد که دو تن از خبرنگاران این شبکه در اثر پرتاب نارنجک اشک آور و گلوله پلاستیکی که پولیس برای متفرق کردن معترضان از آن استفاده می‌کرد زخمی شدند، لوکا لژه، خبرنگار شبکه آرتی فرانس امروز در جریان متفرق کردن معترضان با گلوله پلاستیکی زخمی شده است.

شبکه آرتی فرانس در وب سایت خود نوشت: امروز صبح دو خبرنگار شبکه آرتی فرانس توسط یک نارنجک اشک آور پولیس و گلوله پلاستیکی Flash-ball در جاده شانزلیزه پاریس زخمی شدند. لوکا لژه در حال حاضر در شفاخانه است، ما توانستیم با او صحبت کنیم، و او اطمینان داد که وضعیت او خوب است.

تظاهرات در پاریس در اعتراض به افزایش قیمت بنزین با درگیری پولیس همراه شده است، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و موتر آب‌پاش استفاده می‌کند. تا کنون 20 نفر از جمله شش پولیس زخمی و بیش از 100 نفر بازداشت شده‌اند.
تظاهرات‌های اعتراضی در فرانسه از هفدهم نوامبر آغاز شده بود. رانندگان و شماری از اتحادیه‌های بازرگانی و احزاب سیاسی از عوامل محرک برای آغاز موج اعتراض ها در این کشور بودند. معترضان نام خود را به دلیل کلاه زردی که برای جلوگیری از جلب توجه و جلوگیری از تصادف استفاده می‌شود، «جلیقه زرد» گذاشتند.

مرتبط:

کارمندان شبکه خبری آرتی در تظاهرات فرانسه آسیب دیدند
تظاهرات در فرانسه برج ایفل را به تعطیلی کشاند
افزایش شمار قربانیان تظاهرات فرانسه
تظاهرات اعتراضی در فرانسه یک کشته و 50 زخمی بر جا گذاشت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر