توافق پوتین و اردوغان برای ایجاد ساحهٔ غیرنظامی در ادلب سوریه

توافق پوتین و اردوغان برای ایجاد ساحهٔ غیرنظامی در ادلب سوریه

© Sputnik / Michael Klimentyev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

روسای جمهور روسیه و ترکیه در دیدار شان در حاشیهٔ نشست گروه ۲۰ قرارداد درمورد ادلب سوریه را تایید نموده، بر اقدامات آینده برای ایجاد ساحهٔ غیرنظامی به توافق رسیده اند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته است که در آخرین روز نشست گروه ۲۰، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به توافق رسیده اند تا به قرارداد ایجاد ساحهٔ غیرنظامی در ولایت ادلب سوریه احترام قایل باشند.

وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "روسیه — ۱" گفت: "خاطر نشان شده بود که با وجود اقدامات فعال و سازگار همکاران ترکی ما، تمام افراط گرایان تابع به درخواست آزادی ساحهٔ بیست کیلومتری غیرنظامی نبودند. روی اقدامات آینده مبنی بر احترام به قرارداد ایجاد چنین ساحهٔ غیرنظامی، اما همزمان اتخاذ اقدامات برای جلوگیری از تلاش‌های افراط گرایان برای خرابکاری این قرارداد مهم که همه از ان استقبال می‌کنند، توافق صورت گرفت".

قابل ذکر است که در پایان مذاکرات روسای جمهور روسیه و ترکیه به تاریخ ۱۷ سپتمبر در شهر سوچی، وزیران دفاع دو کشور یادداشت آوردن ثبات در ادلب به امضا رسانیدند و روی ایجاد ساحهٔ غیرنظامی در ادلب سوریه توافق نمودند.

مرتبط:

انتقال مواد سمی توسط «کلاه سفیدها» به ولایت ادلب سوریه
سوریه: ترکیه می‌تواند مشکل اخراج تروریستان از ادلب را حل کند
مخالفین سوری خروج سلاح‌های سنگین از ادلب خبر را دادند
آمادگی تروریست ها برای استفاده واقعی مواد مسموم کننده در ادلب
اردوغان دمشق را به آمادگی برای حملهٔ گسترده بر ادلب متهم کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر