09:26 20 اپریل 2019
نگرانی کشورهای اروپایی از افزایش خطر راکت‌های ایرانی

نگرانی کشورهای اروپایی از افزایش خطر راکت‌های ایرانی

© AP Photo / Ebrahim Noroozi
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

علاوه بر اینکه ایران شمار آزمایش‌های راکتی اش را بیش از دو برابر افزایش داده است، راکت‌های ایرانی می‌توانند به قلمرو برخی از کشورهای عضو اتحادیهٔ اروپا برسند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه آلمانی Welt am Sonntag، اطلاعات سازمان‌های جاسوسی کشورهای غربی حاکی از این اند که ایران در سال ۲۰۱۸ دست کم هفت آزمایش راکت‌های برد متوسط را انجام داده است که بعضی از آنها می‌توانند به قلمرو کشورهای جنوب غربی اتحادیهٔ اروپا برسند. علاوه بر این، ایران همچنان دست کم پنج آزمایش راکت‌های کوتاه برد و راکت‌های کروز را انجام داده است. نشریه خاطر نشان ساخته است که چنین اقدامات تهران در تضاد با قطعنامهٔ شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار دارد.

ایران راکت بالستیک خود را آزمایش نمود
© AP Photo / Fars News Agency/Omid Vahabzadeh

نشریه نوشته است: "براساس اطلاعات  Welt am Sonntag، در سال ۲۰۱۷ در ایران چهار آزمایش راکت‌های برد متوسط و تنها یک راکت کوتاه برد انجام داده بود. در تناسب با این آمار، شمار آزمایش‌های راکتی در سال جاری بیشتر از دو برابر افزایش یافته است. چنین افزایش می‌تواند دلیل نگرانی چنانکه در تمام جهان، در آلمان نیز باشد".

هفته گذشته وزارت خارجه ایران در جواب به اتهامات آزمایش راکت‌های بالستیک، گفت که برنامهٔ راکتی ایران قطعنامهٔ سازمان ملل متحد را نقض نمی‌کند.

قبل از این مایک پامپئو، وزیر خارجه امریکا گفته بود که ایران آزمایش‌های راکت‌های بالستیک برد متوسط را انجام داده و قطعنامهٔ شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض کرده است.

مرتبط:

ایران راکت هاى داراى قابليت حمل سرگلوله هستوی را دارد
راکت های ایران روزبه‌ روز بهتر می‌شوند
نیکی هیلی: راکت شلیک شده به عربستان سعودی ساخت ایران بود
ایران راکت بالستیک آزمایش کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر