05:29 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

بولتون بار دیگر روسیه و چین را متهم به روش های ناعادلانه در افریقا نمود.

به گزارش اسپوتنیک، جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که روسیه و چین به عنوان رقبای ایالات متحده در آفریقا از روش های ناعادلانه ای برای رقابت در آفریقا استفاده می کنند و علیه منافع ملت های افریقاعمل می کنند.


بولتون در «هریتیج فاندیشن» در واشنگتن با معرفی استراتیژی جدید امریکا در افریقا گفت:« چین و روسیه نفوذ سیاسی و مالی خود را در سراسر افریقا گسترش می دهند. آنها در کشورهای آفریقائی دست به سرمایه گذاری می زنند تا به برتری برسند و امریکا را در این رقابت کنار بزنند».
به گفته جان بولتون، سرمایه گذاری چین طی سال های 2017-2016 میلادی 6 ملیارد و 400 ملیون دالر بوده است.
بولتون در ادامه افزود:«چین از روش های مانند رشوه دادن،توافقنامه اوپک، سوء استفاده استراتیژیکی از بدهی ها برای بدام انداختن کشورهای آفریقائی استفاده می کند تا آنها تحت کنترل پیکن قرار داشته باشند».
مشاور امنیت ملی امریکا اتهام مشابهی در رابطه با روسیه مطرح کرد و گفت:«روسیه در سراسر افریقا از تماس های سیاسی و اقتصادی خود بدون احترام قائل شدن برای حاکمیت قانون و حکومت شفاف استفاده می کند. روسیه مثل همیشه اسلحه و مواد انرژی زا را در عوض «رأی» کشورهای آفریقایی در سازمان ملل متحد می فروشد. آن ها «رأی» های هستند که «نظامیان» را در حکومت نگه می دارند و صلح و امنیت را از بین برده و در تضاد با منافع اصلی ملل افریقا قرار دارد».
مشاور امنیت ملی امریکا افزود که بطورعموم رفتار روسیه و چین «تهدید واقعی برای منافع ملی آمریکاست».
وی متذکر شد که امریکا برخلاف روسیه و چین، تنها چیزی که از شرکای افریقائی خود می خواهد «مشارکت و نه اطاعت» است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر