15:29 21 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده میگوید که سیستم های دفاع هوایی این کشور توانایی دفع راکت های مافوق صوت روسیه را ندارند.

به گزارش اسپوتنیک، دیوان محاسبات ایالات متحده در گزارش اخیر خود اعلام کرد که سیستم های دفاع هوایی واشنگتن توانایی کافی برای دفع راکت های مافوق صوت روسیه و چین را ندارند.

در گزارش آمده است: «چین و روسیه روی تسلیحات مافوق صوت تمرکز نموده اند، زیرا سرعت، ارتفاع پرواز و قابلیت مانور آنها میتواند بسیاری از سیستم های دفاع هوایی را شکست دهد. علاوه براین، این تسلیحات قابلیت های سلاح های هستوی را نیز افزایش میدهد. راهی برای مبارزه با آنها وجود ندارد.»

قابل یادآوری است، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود به پارلمان روسیه در اول ماه مارچ سال روان از ایجاد سیستم راکتی «آوانگارد» روسیه با قابلیت پرواز در لایه‌های متراکم جو با سرعت بیش از ۲۰ برابر سرعت صوت خبر داد.

 رئیس جمهور پوتین گفت که روسیه راکت‌های بالستیک جدید و نیرومندی را ساخته که سیستم‌های دفاعی قادر به مقابله با آنها نیستند و استفاده از سیستم‌های دفاع ضد راکتی در برابر آنها بیهوده است.

 آوانگارد، جدیدترین سلاح مافوق صوت روسیه است که میتواند به آسانی از سپر راکتی امریکا عبور کند، آوانگارد تا سال ۲۰۲۰ فعال شده و به حالت آماده باش نظامی در خواهد آمد.  

مرتبط:

راهبرد جدید بریتانیا در برابر تهدیدهای روسیه
روسیه میلیاردها دالر در اوراق بدهی ملی امریکا سرمایه گذاری کرده است
متوسط رشوه در روسیه چقدر است؟
داکتران شهر کوبان روسیه یک تومور 7 کیلوگرمی را از یک زن برداشتند
راکت های نو روسیه و چین میتوانند رئیس جمهور امریکا را به امتناع از استقرار کشتی های طیاره بردار مجبور سازند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر