09:06 20 اپریل 2019
امریکا: ضعف درون حکومت دلیل عدم شکست طالبان است

امریکا: ضعف درون حکومت دلیل عدم شکست طالبان است

© Photo/ David B. Gleason
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

فرمانده پیشین نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان در یک پروگرام تلویزیونی اظهار داشت: برای برقراری ثبات در افغانستان، امریکا باید رویکردی صبورانه‌ اتخاذ کند.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال استنلی مک‌کریستال که پیش از این رهبری نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان را بر عهده داشت در یک پروگرام تلویزیونی اظهار داشت: برای برقراری ثبات در افغانستان، امریکا باید رویکردی صبورانه‌ اتخاذ کند.

این جنرال متقاعد امریکایی به هیل تی وی گفت: ما از افغانستان با ثبات سود خواهیم برد، اما راه‌های دستیابی به این مهم دشوارند. پاسخی هوشمندانه و ساده در این باره وجود ندارد. شما به دلیل دولت ضعیف نمی‌توانید بروید و ناگهان طالبان را شکست دهید.

در حالی که جنگ افغانستان وارد هژدهمین سال شده است جنرال مک‌کریستال تاکید کرد: راه‌حل افغانستان توسعه بلندمدت این کشور است، بهبود بلند مدت دیموکراسی و ترمیم فرهنگ. این چیزی نیست که ما بتوانیم با پول و نیرو در مدتی کم به آن دست یابیم.

وی تصریح کرد: فکر می‌کنم باید رویکرد خیلی صبورانه‌ای داشته باشیم، پول زیاد و نظامیان زیادی را در آنجا هزینه نکنیم؛ صبور بوده و برای خسته شدن نیز آماده باشیم. این تا حدودی شبیه کلان کردن یک طفل است چون آن‌ها باید تمام جامعه را ترمیم کنند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر