14:51 20 سپتمبر 2019
گفتگوی ترامپ و اردوغان به حادثه‌ای فاجعه بار انجامید

گفتگوی ترامپ و اردوغان به حادثه‌ای فاجعه بار انجامید

© AP Photo /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41
ما را در دنبال کنید

گفتگوی تلفنی رئیس‌جمهور امریکا و رئیس‌جمهور ترکیه در خصوص خروج نیروهای امریکایی از سوریه به حادثه ای فاجعه بار تبدیل شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا و رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در خصوص خروج نیروهای امریکایی از سوریه به حادثه ای فاجعه بار تبدیل شد.


این روزنامه نوشته است که ترامپ روز چهارشنبه گذشته از پیروزی بر داعش در سوریه خبر داد و خاطر نشان کرد که مبارزه با داعش تنها دلیل حضور نظامیان امریکایی در سوریه بوده است. تقریباً 2 هزار سرباز امریکایی در این کشور بودند. سارا ساندرس سخنگوی کاخ سفید از آغاز خروج ارتش از سوریه خبر داد. وزیر دفاع امریکا جیمس متیس به خاطر مخالفت با این تصمیم استعفا داد.
اطلاع داده شد که گفتگوی تلفنی بین روسای دولت در تاریخ 14 دسمبر، که اردوغان مثل قبل سعی داشت بفهماند که چرا امریکا برای مبارزه با داعش اسلحه به کردهای سوریه فرستاده و از آنها حمایت می کند. ضمن اینکه به گفته اردوغان، ترامپ خودش تاکید کرد که داعش شکست خورده است.
این روزنامه ، گوشه‌ای از این مکالمه را منتشر کرده است: "می‌دانید چه می‌کنم؟ سوریه مال شما، من خارج می‌شوم".
به نظر می‌رسد که این گفتگوی تلفنی به حادثه فاجعه بار تبدیل شده است. وزیر دفاع به خاطر این صحبت ها استعفا داده است.
اما به گفته ترامپ او به متیس و سایرین چند ماه وقت داده بود تا تصمیم مربوط به سوریه را اعلام کنند اما هیچ کس چیزی به او ارائه نکرد.

مرتبط:

گفتگوی ترامپ و اردوغان درباره خاشقجی
اردوغان در انتظار دیدار با پوتین و ترامپ
ترامپ از اردوغان ناامید شده است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر