14:07 20 سپتمبر 2019
اردوی ترکیه

اعزام نیروهای تازه نفس تركيه به سرحدات سوریه

© AFP 2019 / Bulent Kilic
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ترکیه قوأ خود در شهر کیلیس همسرحد با سوریه را تقویت می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از DHA، ترکیه قوای مسلح و نیروهای ویژه خود را در استان کیلیس در سرحد با سوریه را تقویت می کند، بخشی از تجهیزات انتقال داده شده به مرز سوریه امروز انجام شد.
یک کاروان 100 وسیله نقلیه نظامی به مرز سوریه فرستاده شده است، این کاروان شامل تانک ها، قطعات توپچی برای جزوتامهای خاص می باشد.


به گفته آژانس، بخشی از تجهیزات در خاک ترکیه باقی مانده است، و بخشی به مناطق مرزی سوریه منتقل شده است که تحت کنترل نیروهای مسلح ترکیه و اردوی آزاد سوریه در سال 2016 در زمان عملیات سپاه فرات در آنجا مستقر هستند. این مناطق در نزدیکی منبج سوریه قرار دارند که تحت کنترل نیروهای کرد است.
کیلیس شهری است در جنوب مرکزی کشور ترکیه و در نزدیکی سرحد سوریه می باشد. شهر کیلیس با جمعیت 70 هزار نفر مرکز ولایت کیلیس است.


گفتنی است، هفته گذشته رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در استامبول اعلام کرد: ترکیه عملیات نظامی برنامه ریزی شده علیه تروریست ها در شمال شرق سوریه را به تعویق خواهد انداخت.
اردوغان در ادامه افزود: عملیات در ماه های آینده آغاز خواهد میشود. این تصمیم پس از گفتگو تلیفونی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، صورت گرفت.در طول عملیات، انقره قصد دارد منطقه را از کردها، که ترکیه آن ها را تروریست ها می شناسد و از باقیمانده گروه داعش (گروه ممنوعه در سوریه) پاکسازی کند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر