08:44 20 اپریل 2019
نابودی تونل های «حزب الله» از سوی اسرائیل

نابودی تونل های «حزب الله» از سوی اسرائیل

© AP Photo / Tsafrir Abayov/Pool
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مقامات اسرائیلی میگویند که عملیات اردوی این کشور برای نابود سازی تونل های تروریستان در مرز با لبنان رو به اتمام است.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که پست وزارت دفاع را نیز به عهده دارد اعلام کرد که عملیات اردوی این کشور تحت نام «سپر شمالی» که به هدف جستجو و تخریب تونل هایجنگجویان جنبش حزب الله در مرز با لبنان راه اندازی شده بود، رو به اتمام است.

بر بنیاد گزارش، اردوی اسرائیل طی ۳ هفته گذشته توانسته اند ۴ تونل جنگجویان جنبش حزب الله را در مرز با لبنان کشف و حداقل ۲ تونل را تخریب نمایند.

نتانیاهو: «این عملیات تقریباً به پایان رسیده است. کار فوق العاده ای انجام شده که در نتیجه آن تونل های جنبش حزب الله خنثی گردیدند. آنها برای ایجاد این تونل ها بسیار زحمت کشیده بودند و ما تمام زحمت های شان را ضرب صفر نمودیم.»

قابل یادآوری است، پیشتر نظامیان اسرائیلی از آغاز عملیات «سپر شمالی» خبر دادند که در جریان آن، نظامیان قصد دارند تونل های مرزی را که توسط جنبش «حزب الله» ساخته شده اند و از آنها برای انتقال و جابجایی محرمانه شبه نظامیان به کشور اسرائیل استفاده میشود پیدا و نابود کنند. 

نظامیان اسرائیلی ضمن تائید کشف چهار تونل در مرز اسرائیل و لبنان اعلام کردند که این تونل ها ماین گذازی شده اند و هر نوع تلاشی برای نفوذ از طریق آن خطرناک خواهد بود.

مرتبط:

اردوغان اسرائیل را به جرم ضد بشر متهم کرد
نتانیاهو: اسرائیل تونل های تروریستان را در مرز با لبنان نابود میکند
واکنش روسیه به شهرک سازی اسرائیل در کنار غربی رود اردن
نمایش رزمی تانک جدید و هیبتناک اسرائیل+فلم
کشف چهارمین تونل حفرشده توسط "حزب‌الله" در اسرائیل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر