07:57 19 جون 2019
نشنل انترست از تهدید گسترش سلاح مافوق صوت خبر داد

نشنل انترست از تهدید گسترش سلاح مافوق صوت خبر داد

© Sputnik / Vladimir Sergeev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

در ایالات متحده امریکا نگرانی‌هایی مبنی بر گسترش سلاح مافوق صوت که در حال حاضر در امریکا، روسیه و چین ساخته می‌شود، وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک، زاکاری کیک، نویسنده نشریهٔ نشنل انترست نوشته است که امریکا از گسترش سلاح مافوق صوت در کشورهایی چون ایران و کوریای شمالی نگران است.

در ماه اپریل سال جاری جنرال سیمیول گرویز، رئیس ارگان دفاع راکتی ایالات متحدهٔ امریکا گفت که "خطر" گسترش سلاح مافوق صوت به این کشورها وجود دارد.

انتشار ویدیو آزمایش جدیدترین راکت مافوق صوت روسیه
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

نویسنده نوشته است: "آنها (راکت‌های مافوق صوت) با سرعت بالایی شبیه راکت‌های بالستیک پرواز می‌کنند، اما دارای مسیر غیرقابل پیش‌بینی می‌باشند".

در حال حاضر تنها سه کشور (امریکا، روسیه و چین) آزمایش‌های موفقانهٔ سلاح مافوق صوت را انجام می‌دهند.

نشریه افزوده است که چین راکت جدید DF-17 را در ماه نومبر سال ۲۰۱۷ آزمایش کرد و روسیه از ساختن راکت مافوق صوت "کینژال" خبر داد.

نشنل انترست خاطر نشان ساخته است که در صورت توسعه سلاح مافوق صوت، این سلاح مثل هر تکنالوژی دیگری به سرعت گسترش خواهد یافت. به باور نویسنده، یکی از راه‌های کُندکردن این پروسه، امضای توافقنامهٔ سه کشور مبنی بر عدم فروش و صادر نمودن این سلاح و عدم اجرای پروژه‌های طراحی مشترک با کشورهای دیگر می‌باشد.

نشریه با استناد بر اطلاعات استخبارات امریکا نوشته است که چین تا سال ۲۰۲۰ راکت‌های آماده مافوق صوت خواهد داشت، بدین لحاظ امریکا، روسیه و چین باید مبنی بر عدم گسترش تسلیحات مافوق صوت حد اقل در طول ده سال، به توافق برسند.

مرتبط:

آزمایش موفق راکت های مافوق صوت در روسیه
اعتراف امریکا به ناتوانی در دفع راکت های مافوق صوت روسیه
جنگنده سو-57 با راکت‌های مافوق صوت مجهز می‌شود
امریکا قادر به دفع سلاح جدید مافوق صوت روسیه نیست
روسیه و هند راکت مافوق صوت را میسازند
ساخت سلاح مافوق صوت و لیزر از مواد جدید توسط روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر