20:30 15 سپتمبر 2019
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل

ضربه شدید ایران به استخبارات اسرائیل

© REUTERS / Jonathan Ernst
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 72
ما را در دنبال کنید

ایران دستور محرمانه صدراعظم اسرائیل را افشا نمود.

اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، وزارت اطلاعات با فاش نمودن دستور محرمانه نتانیاهو به Shin Bet، قصدآ ضربه شدیدی به سازمان امنیت داخلی اسرائیل وارد کرده است.
گفته میشود که به تاریخ 28 جون 2018 رسانه‌های اسرائیلی از یک اتفاق مهم پرده برداشتند.


در «جروزالم پست»خبری منتشر شده بود مبنی براینکه، وزیر اسبق کابینه اسرائیل به جرم جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی ایران بازداشت شده است».
در اطلاعیه‌ شین بتShin Bet — که سازمان امنیت و اطلاعات داخلی اسرائیل است، علنی اعلام شده است که، گونن سگو وزیر اسبق انرژی اسرائیل توسط اطلاعات ایران استخدام و یکی از مأمورین اطلاعاتی آنها شده بود. این سازمان، با اعلام اینکه اولین تماس سگو با ایران در سفارت ایران در نایجریا اتفاق افتاده است، جرائم این وزیر اسبق اسرائیلی را به سه دسته تقسیم می‌کند: — انتقال اطلاعات بخش انرژی اسرائیل به ایران، انتقال اطلاعات اماکن‌ امنیتی و ساختمان‌های حساس به ایران، انتقال اطلاعات هویت مقامات عضو سازمان‌های امنیتی و سیاسی اسرائیل به ایران.
پس از مدتی، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران موضوع جاسوسی سِگو برای ایران را تایید کرد. او بدون نام بردن از گونن سگو، گفته بود: «چندی پیش شنیدید که یکی از سرویس‌های اطلاعاتی قدر و یکی از کشورهای متخاصم، یک فرد عضو کابینه را در اختیار گرفته بودیم».
شبکه 10 اسرائیل اعلام کرده که، گونن سگو به جنایت امنیتی اعتراف کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر