20:02 11 دسمبر 2019
پیشنهاد رسمی امریکا به ترکیه برای خرید سیستم دفاع راکتی پاتریوت

پیشنهاد رسمی امریکا به ترکیه برای خرید سیستم دفاع راکتی پاتریوت

© AFP 2019 / BULENT KILIC
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

هیئت اعزامی امریکا به ترکیه، رسماً به این کشور پیشنهاد خرید سیستم دفاع راکتی پاتریوت را ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی گزارش کرده است که امریکا به طور رسمی به ترکیه پیشنهادی برای فروش سیستم دفاع راکتی پاتریوت ارائه کرده است که اقدامی برای افزایش فشار بر خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 روسیه از سوی ترکیه است.


این خبرگزاری به نقل از مقامات از مذاکره هیئتی از نمایندگان امریکا با همتایات ترکیه‌ای خود در بخش صنایع دفاعی، وزارت امور خارجه و وزارت دفاع خبر داده است. به گزارش آناتولی، هیئت امریکایی پیشنهاد فروش سیستم دفاع راکتی پاتریوت را به ترکیه ارائه کرده اما جزییاتی را در این خصوص بیان نکرده است.
این اقدام پس از آن صورت گرفته است که وزارت امور خارجه امریکا روز 18 دسمبر احتمال فروش نظامی خارجی سیستم دفاع راکتی پاتریوت به ترکیه به ارزش حدود 3.5 میلیارد دالر را تایید کرد.
بر اساس اعلام نهاد همکاری امنیت دفاعی، وزارت امور خارجه امریکا فروش 80 راکت پیشرفته هدایت شونده ام‌آی‌ام-104، 60 افزایش‌دهنده برد راکت و تجهیزات جانبی را تایید کرده و به کنگره امریکا نیز درباره این فروش‌ها اطلاع داده است.
ترکیه گفته است سیستم دفاع راکتی پاتریوت را خریداری می‌کند، اما نه به شرط لغو خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 روسیه.
منابع دیپلماتیک ترکیه می‌گویند، امکان لغو خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 "صفر" است.
با این حال امریکا از خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 از سوی ترکیه به دلیل احتمال به خطر افتادن امنیت پرواز جنگنده‌های F-35 ابراز نگرانی کرده است. ترکیه برای نوسازی ناوگان هوایی خود این جنگنده‌ها را خریداری کرده است.

مرتبط:

ترکیه بدون توجه به سیستم های ناتو از اس-400 استفاده می کند
ترکیه زمان نصب اس-400 روسی را اعلام کرد
ترکیه قصد ندارد بخاطر خرید اس-400 از کسی اجازه بگیرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر